Spor

Zlatan Ibrahimovic, İsveç'te 12. kez "yılın futbolcusu" seçildi

İtalyan devi Milan'da forma giyen 39 yaşındaki santrfor Zlatan Ibrahimovic, İsveç'te 12. kez "yılın futbolcusu" seçildi. Törene İtalya'dan elinde altın topla birlikte görüntülü bağlanan Ibrahimovic, 50 yaşında da bu ödülü alacağını söyleyerek espri yaptı. 

İsveç'in başkenti Stockholm'de koronavirüs nedeniyle dijital yapılan futbol ödülleri galasında 2020 yılının en iyi futbolcuları seçildi. Milan'ın 39'luk golcüsü Zlatan Ibrahimovic, ülkesinde eyılın futbolcusu (Altın top) ödülünü 12. kez kazandı.

Bir kez daha ödüle layık görüldüğü için mutlu olduğunu söyleyen Ibrahimovic, "Çok çalışıyorum, istekliyim ve inancımı yüksek tutuyorum. Çok emek harcadığım için de bu yaşta iyi performans sergiliyorum." diye konuştu. Törene İtalya'dan elinde altın topla birlikte görüntülü bağlanan Ibrahimovic, 50 yaşında da bu ödülü alacağını söyleyerek espri yaptı. 

Günün Videosu
Tokyo 2020'de kazandığı altın madalyayla tarihe geçen milli okçu Mete Gazoz yurda döndü. Madalyalı tek başına kazanmadığını söyleyen genç sporcu, “Bu madalyayı Türkiye Okçuluk Milli Takımı kazandı, ben sadece madalyayı taşıyorum” dedi.