Eğitim |

Ziya Selçuk yüz yüze eğitimin detaylarını açıklayacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yüz, yüze eğitim ile ilgili yeni kararları duyurmasının ardından tüm gözler Milli Eğitim Bakanlığı'na çevrildi. Milli Eğitim Bakanı ziya Selçuk'un bugün saat 11:00'da gerçekleştireceği basın toplantısı ile detayları açıklayacağı öğrenildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada 2, 3, 4. sınıfla rile ortaokul8 ile lise 12. sınıfların yüz yüze eğitime başlayacağını duyurdu.

Erdoğan'ın açıklamalarının ardından öğrencilerin ne zaman ve hangi koşullar altında eğitime başlayacağı merak konusu oldu.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un konuyla ilgili detayları paylaşmak üzere bugün 11:00'da bir basın toplantısı düzenleyeceği belirtildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı;

"Eğitimde daha önce okul öncesi ve birinci sınıflarda yüz yüze eğitimi sınırlı şekilde başlatmıştık. Diğer sınıflarda da uzaktan eğitim yoluyla eğitim öğretime geçilmesini temin etmiştik. Bugün yüz yüze eğitimin kapsamını genişletme kararı aldık. İlkokul 1. sınıfların yanı sıra 2, 3, ve 4. sınıflarda da yüz yüze eğitimi belirlenen kurallar çerçevesinde başlatıyoruz. Bunlara ilave olarak ortaokul 8. ve lise 12. sınıflarda da yine belirlenen kurallar dahilinde yüz yüze eğitime geçilecek. Ayrıca özel eğitim okulları ile İl Hıfzıssıhha Kurullarının uygun bulduğu köy okullarında da yüz yüze eğitimin önünde herhangi bir engel olmadığı görülmüştür. Diğer sınıflarla ilgili kararı gelişmelere bakarak önümüzdeki haftalarda vereceğiz. Okula gidecek evlatlarımızdan ricamız annelerinin, babalarının ve tüm aile büyüklerinin sağlığı için temizlik, maske, mesafe kurallarına sıkı bir şekilde riayet etmeleridir."