Gündem |

Dünyadaki ilk 3-5 ülkeden birisiyiz!

TRT EBA kanallarının yeni dönem tanıtımında konuşan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Türkiye'nin uzaktan eğitimdeki başarısına değindi. Bakan Selçuk, "Çok iddialı olarak söylüyorum, dünyadaki 3-5 ülkeden bir tanesi Türkiye." dedi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, TRT EBA kanallarının yeni dönem tanıtımında konuştu. Bakan Selçuk’un konuşmasından satır başları şu şekilde:

(Uzaktan eğitim) Türkiye'nin bütün ülkelerden daha iyi bir duruma nasıl gelebileceği sorusunu hep gündemde tuttuk ve bunu da çok büyük ölçüde başardık. Çok iddialı olarak söylüyorum, dünyadaki 3-5 ülkeden bir tanesi Türkiye.

YAZ AYLARINDA BÜYÜK İLERLEME

İnternete ulaşamayan çocuklarımız için sayısı 6 binlere ulaşan EBA Destek Merkezi kurduk. İnternet ve bilgisayar ihtiyacı olan her çocuğumuz bu merkezlere gelip çalışabilir.

Yaz aylarında yaptığımız yayınlarda büyük ilerleme var. Özel eğitim alanında yaptıklarımızı çok önemli buluyorum, büyük bir sorumluluğumuz var.

Tüm yaptığımız çalışmalar gelişerek zenginleşerek devam edecek.

 ARKAMIZDA TRT'NİN GÜCÜ VAR

Bir öğrencimiz aynı anda kardeşi televizyon izlerken tekrara ihtiyaç duyuyor. Dikkate alarak daha sonra tekrar yayınları yapıyoruz.

Stüdyoları defalarca ziyaret ettim TRT’deki arkadaşların sımsıkı işine sarıldığını gördüm.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın birikimi ve arkamızda TRT’nin gücü var.