Koronavirüs |

Yüz yüze eğitime 10 gün ara verildi

Tokat merkeze bağlı Çat beldesinde bir öğretmenin Kovid-19 testinin pozitif çıkması üzerine temaslı grubunda bulunan 30 öğretmen karantinaya alındı. Önlem amacı ile lise ve ortaokul bölümleri bulunan okulda 10 gün süreyle eğitime ara verildi.

Tokat merkeze bağlı Çat beldesinde bulun Hüseyin Abbas Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Ortaokulunda bir öğretmenin koronavirüs testi sonucu Kovid-19 olduğu tespit edildi.

Öğretmenlerin kent merkezinden beldeye servisle gelmesi sebebiyle aynı servisi kullandıkları belirlenen 30 öğretmen temaslı oldukları gerekçesi ile karantinaya alındı.

Öğretmenlerin izole edilmesi nedeniyle lise ve ortaokul düzeyinde 10 gün süre ile yüz yüze eğitim ve öğretime ara verilmek zorunda kaldı.

360 öğrencinin evlerinden online eğitimlerine devam edeceği ifade edildi.

Son dakika gelişmesine ilişkin açıklamada bulunan Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Ahmet Yılmaz, bir öğretmenin korona virüs testinin pozitif çıkması nedeniyle eğitim ve öğretime ara verildiğini ifade ederek, “Ortaokul ve lisemizin 10 gün sonra tekrar açılmasını bekliyoruz. Çocuklarımızda herhangi bir şey yok” diye konuştu.

 

Günün Videosu
Karaman’da koranavirüse yakalandıktan sonra aşı yaptırmadığı için hastalığı ağır geçiren Süleyman Can, hastane odasında çektirdiği görüntülü mesajla ’aşı’ olun çağrısında bulunduktan sonra hayatını kaybetti. Can, "Gerçekten çok zor bir hastalıkmış bu. Kimseye de inanmayın ve aldanmayın." ifadelerini kullanmıştı.