Yunanlılara Kızılelma'nın adı bile yetti!  “Nasıl başa çıkacağız?”

Türkiye’deki gelişmeleri yakından takip eden Yunan basınının manşetlerinde bu kez Kızılelma yer aldı. Komşu basını Ülkemiz bununla nasıl başa çıkacak? " sorusu gündeme geldi.

Türkiye'nin ilk insansız savaş uçağı olacak Bayraktar Kızılelma şimdiden komşu ülkeyi tedirgin etti. Yunanistan'ın Kızılelma ile nasıl başa çıkacağına bakması gerektiği söylenen haberde, Kızılelma'nın adının bile tek hedefinin Yunanistan olduğu iddia edildi

KIZIL ELMA’NIN ADI YETTİ!

Yunanistan'ın antidrone sistemini taşıyan bir donanmayla acil mücadele gücü oluşturması gerektiği belirtilen haberde itiraf gibi bir detay yer aldı.

"Kızılelma, kıyıdan adalarımıza karşı görev yapabilecek" ifadeleri yer alan haberde, Adaların Türkiye'ye yakın olmasının Kızılelma'yı daha tehlikeli kıldığı ifade edildi. Bu nedenle ülkenin tepki kabiliyetlerinin de azaldığı belirtildi.

UÇUŞ TEST MERKEZİ'NİN YERİ HUZURSUZ ETTİ

Türkiye'nin Çorlu'da SİHA Akıncı için bir eğitim ve Uçuş Test Merkezi kurduğu vurgulanırken Türkiye'nin Meriç Nehri yakınlarında kara kuvvetlerinin yerleşimini ve gücünü haritalandıracağı iddia edildi.

Baykar'ın savaş uçağının ilk uçuşunun 2023'te yapılacağını belirttiği de vurgulandı.

"ZOR TUTUYORUZ"

Baykar Yönetim Kurulu Başkanı ve Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar resmi Twitter hesabından paylaştığı tweetle, Bayraktar Kızılelma'nın teker kesme testinden video paylaşarak, "Zor tutuyoruz… Bayraktar #KIZILELMA teker kesme testinde ayaklarını yerden kesti. Az kaldı inşallah… Having a hard time keeping #KIZILELMA on the ground..." ifadelerini kullantı.

Yunan basını ise Kızılelma'yı gündemine taşıdı. Pentapostagma isimli gazetede yer alan haberde, "Söz konusu drone, savaş uçakları ile karşılaştırılabilir özelliklerle gizli olarak inşa edildi" ifadeleri kullanıldı. Bayraktar Kızılelma; 1.5 tona yakın mühimmat ve faydalı yük kapasitesine sahip olacağı belirtildi.

Yunanlılara Kızılelma'nın adı bile yetti!  “Nasıl başa çıkacağız?” ile ilgili etiketler Kızıl Elma Yunanistan