Koronavirüs

Yunanistan'dan Türkiye'ye akıllara durgunluk veren korona suçlaması

Türkiye ile Yunanistan sınırında geçtiğimiz aylarda yaşanan mülteci krizine ilişkin Yunan medyasında akıllara durgunluk veren bir iddia ortaya atıldı. Ekathimerini isimli Yunan gazetesi, ismini vermediği bir kaynağa dayandırdığı haberde, "Türkler koronavirüs hastası olan mültecileri Yunanistan'a göndermeyi planlıyor" ifadesini kullandı.

Yunan kaynaklar, geçtiğimiz aylarda Türkiye-Yunanistan sınırında insani dramın yaşandığı mülteci krizi ile ilgili şeytanın aklına bile gelmeyecek bir iddiayı ortaya attı.

''KORONAVİRÜSLÜ MÜLTECİLERİ YUNANİSTAN'A GÖNDERECEKLER''

Yunanistan'ın çok okunan gazetelerinden Kathimerini'nin İngilizce edisyonu olan Ekathimerini'de yer alan haberde; bazı kaynaklar mülteci sorunu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Gazetenin ismini açıklamadığı fakat "güvenilir" olarak adlettiği kaynaklar, Türk makamların Kovid-19 olan mültecileri özellikle Yunanistan'a gönderme planı içerisinde olduğunu söyledi.

Gazeteye konuşan kaynaklar, "Bu mülteciler ki -birçoğu Pazarkule'de-, mülteci kamplarından toplanıp sınıra gönderildi" iddiasında bulundu.

Günün Videosu
Karaman’da koranavirüse yakalandıktan sonra aşı yaptırmadığı için hastalığı ağır geçiren Süleyman Can, hastane odasında çektirdiği görüntülü mesajla ’aşı’ olun çağrısında bulunduktan sonra hayatını kaybetti. Can, "Gerçekten çok zor bir hastalıkmış bu. Kimseye de inanmayın ve aldanmayın." ifadelerini kullanmıştı.