Ekonomi |

Yüksek Doğalgaz Faturasına Kesin Çözüm Var! Doğalgaz Fatura Desteğine Hemen başvurun

Doğalgaz Zamları soğuk kış günlerinde vatandaşlara hiç iyi gelmedi. Ailelerin doğalgaz faturalarına destek olmak için bir yol var. Eğer doğalgaz faturanız yüksek geliyorsa doğalgaz fatura desteği almak için hemen başvurun. Peki Doğalgaz Fatura Desteği Nasıl Alınır?

Doğalgaz Fiyatlarına 2022 yılında gelen zamlar geçim zorluğu çeken vatandaşlar için adeta kabusa dönüştü. Faturalarını ödemekte birçok kişi zorluk çekiyor. Doğalgaz faturalarında Artış birçok mecrada şikayet konusu oldu.

Doğalgaz faturalarındaki zamlar sonrası vatandaşlar da "Doğalgaz faturasını nasıl daha az öderiz" sorusuna yanıt aramaya başladı. Doğalgaz fatura desteği olarak bilinen doğalgaz yardımı geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklandı. Peki doğalgaz fatura yardımı nasıl alınır?

Doğalgaz Fatura Yardımı / Desteğini Kimler Alabilir?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık'ın doğalgaz faturalarını düşürmek için yaptığı açıklamayla desteği kimlerin alabileceği de belli oldu.

Doğalgaz desteği için başvuruların Şubat ayında yapılacağını belirten Bakan Yanık, doğalgaz fatura yardımı ödemelerinin Mart ayında yapılacağının müjdesini verdi. Bölgelerde göre değişecek fatura desteği 450 TL ile 1150 TL arasında olacak.

Yılda iki kez verilecek Doğalgaz fatura desteğine ait son dakika bilgileri haberimizde güncellenecek.