Koronavirüs |

Yukatel Kayserispor, Turkovac'ı formasına taşıdı, Sağlık Bakanı teşekkür etti

Yukatel Kayserispor, Altay maçına Turkovac'lı forma ile çıktı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Kayseri Erciyes Üniversitesi’nde geliştirilen aşımızın bu kez futbol üzerinden gündeme getirilmesine teşekkür ediyoruz." açıklamasını yaptı.

Sahasında Altay ile karşılaşan Yukatel Kayserispor, yerli Covid-19 aşısı TURKOVAC bandı ile sahaya çıktı.

Spor kulübünden yapılan duyuruda, "Takımımız karşılaşmaya çubuklu forma, kırmızı şort ve kırmızı konç ile çıkacak. Bu karşılaşmada yerli ve milli Covid-19 aşımız olan TURKOVAC'ı şanlı formamızda taşıyoruz!" denildi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yerli aşı Turkovac'ı formasına taşıyan Yukatel Kayserispor'a sosyal medyadan teşekkür etti.

Bakan Koca, Twitter'dan Turkovac bantlı formaların görsellerini alıntılayarak, "Yukatel Kayserispor, Altayspor’la kendi sahasında yaptığı maça yerli aşımız Turkovac’ı formasına taşıyarak çıktı. Kayseri Erciyes Üniversitesi’nde geliştirilen aşımızın bu kez futbol üzerinden gündeme getirilmesine teşekkür ediyoruz." dedi.

Günün Videosu
Karaman’da koranavirüse yakalandıktan sonra aşı yaptırmadığı için hastalığı ağır geçiren Süleyman Can, hastane odasında çektirdiği görüntülü mesajla ’aşı’ olun çağrısında bulunduktan sonra hayatını kaybetti. Can, "Gerçekten çok zor bir hastalıkmış bu. Kimseye de inanmayın ve aldanmayın." ifadelerini kullanmıştı.