YPG'den Suruç'a havan saldırısı! 2 sivil öldü...

YPG'nin Şanlıurfa'nın Suruç ilçesine düzenlediği havan saldırısında iki sivil vefat etti. Saldırıda iki kişi de yaralandı. Saldırının şu an Barış Pınarı Harekatı kapsamı dışında olan Kobani'den yapıldığı belirtildi.

Suriye'de terör örgütü YPG/PKK işgali altındaki bir bölgeden Suruç ilçesindeki sivillerin olduğu noktaya havanlı saldırı düzenlendi.

Havan mermisinin bir eve isabet etmesi sonucu 2 kişi vefat etti, 2 kişi yaralandı. Ölenlerden birinin ev sahibi olan Çaykara Köyü Muhtarı Halil Yağmurlu olduğu belirtildi.

Bu arada, 3 havan mermisi de ilçedeki boş araziye düştü.

Şanlıurfa ve Mardin'in sınır ilçelerine terör örgütü YPG/PKK'lı teröristlerce düzenlenen havanlı ve roketatarlı saldırılarda, aralarında 9 aylık bebeğin de bulunduğu 5'i çocuk 7 sivil yaşamını yitirmişti.

Akçakale'ye düzenlenen saldırılarda Suriye uyruklu 9 aylık bebek Muhammed Omar ve vergi dairesi gelir uzman yardımcısı Cihan Güneş şehit olmuştu.

Ceylanpınar ilçesinde ise 11 yaşlarındaki Elif Terim ve Mazlum Güneş de teröristlerin saldırısında yaralanmış, kaldırıldıkları hastanede kurtarılamamıştı.

Mardin'in Nusaybin ilçesinde de YPG/PKK'nın saldırılarında anne Fatma Yıldız (48) ile kızları Emine (12) ve Leyla Yıldız (15) şehit düşmüştü.

YPG'den Suruç'a havan saldırısı! 2 sivil öldü... ile ilgili etiketler Şanlıurfa YPG Suriye Suruç havan saldırısı