Koronavirüs

YouTube aşı karşıtlığına karşı harekete geçti! Tüm paylaşımlar yasaklanacak

Sosyal paylaşım sitesi YouTube, aşı karşıtlığının önüne geçmek için kritik bir hamleye imza atıyor. YouTube, aşı karşıtlığı içeren videoları yasaklama kararı aldı. Söz konusu karar koronavirüs aşısıyla sınırlı kalmayarak kızamık ve su çiçeği gibi aşıları hedef alan paylaşımları da kapsayacak.

Aşı karşıtlarına karşı kritik hamlelerden biri de YouTube'dan geldi.

Reuters'ın Washington Post'a dayandırdığı habere göre, video paylaşım sitesi aşı karşıtı içeriklerin tümünü yasaklama kararı aldı.

Ancak karar koronavirüs aşısıyla sınırlı değil. Kızamık ve su çiçeği gibi diğer aşıları hedef alan içeriklere de izin verilmeyecek.

YouTube'un Küresel Güven ve Güvenlik Başkan Yardımcısı Matt Halprin'e atıfta bulunulan haberde, birkaç kanalı kapatarak önde gelen aşı karşıtı aktivistleri de yasaklama kararı alındı.

Günün Videosu
Karaman’da koranavirüse yakalandıktan sonra aşı yaptırmadığı için hastalığı ağır geçiren Süleyman Can, hastane odasında çektirdiği görüntülü mesajla ’aşı’ olun çağrısında bulunduktan sonra hayatını kaybetti. Can, "Gerçekten çok zor bir hastalıkmış bu. Kimseye de inanmayın ve aldanmayın." ifadelerini kullanmıştı.