Yaşam

Yörük kızı Müslüme'nin cenazesinde gözyaşları sel oldu! Abladan yürek burkan sözler...

Mersin'de kaybının 10. gününde cansız bedeni bulunan 3 yaşındaki Müslüme gözyaşları içinde ablasının yaşadığı Karaman'da son yolculuğuna uğurlandı. Müslüme'nin ölümü şüpheli bulunduğu için ifadesi devam eden anne babası ve bazı akrabaları cenazeye katılamadı. Abla Nurcan Özcan ise "Annemlerin görevi bana kaldı. Annemler Müslüme'yi son kez de görmediler. Hiç bulunmasaydı ne yapardık, her an geliyormuş gibi beklerdik" sözleriyle yürekleri dağladı.

Mersin'in Gülnar ilçesinde Yörük olan Mehmet ve Selvi Yagal çiftinin 3 yaşındaki kızı Müslüme'nin cesedi, kaybolduktan 10 gün sonra dün dağın tepesindeki ormanlık alanda bir ağacın altında bulundu.

500 METRE YÜKSEKLİKTEKİ DAĞIN TEPESİNDE BULUNDU

Müslüme'nin cansız bedeninin çadırdan 7-8 kilometre mesafede, 500 metre yüksekliğindeki bir dağın tepesinde olduğu öğrenildi.

 

ABLASININ YAŞADIĞI KARAMAN'A DEFNEDİLECEK

Küçük kızın cansız bedeni işlemlerinin ardından defnedilmek üzere Karaman'a gönderildi. Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna getirilerek yıkanıp kefenlenen Müslüme'nin cenazesi, namaz öncesi polis eskortu eşliğinde annesi Selvi Yagal'ın babası İbrahim Yagal'ın Çavuşpınarı köyündeki evinin önüne götürüldü. Cenaze namazının ardından mezarlığa defnedilen Müslüme'nin yakınları, gözyaşlarını tutamadı.

 

"GÖREVLİLERİN ÇIKARKEN ZORLANDIĞI YERE ÇOCUĞUN KANADI MI VAR NASIL GİTSİN?"

Müslüme'nin ablası Nurcan Özcan (24), bulunsun diye çok umut ettiklerini ama nasip olmadığını belirterek, "Gelinlik giydiremedik ama Allah nasip ederse gelinliklerle son yolculuğuna uğurlayacağız. Benim hep canlı bulunması yönünde umudum vardı. Bunu hiç düşünmedim. 7 kilometre ileriye kendi imkanları ile gidemez. Zaten görevliler çıkarken zorlanmış. Görevlilerin çıkarken zorlandığı yere çocuğun kanadı mı var, nasıl gitsin? Ben burada annesinin babasının olmasını çok istedim.

 

"ANNEMLERİN GÖREVİ BANA KALDI"

Soruşturmalar devam ediyordu, etmeseydi, gelme imkanları olsaydı, getirmeyi çok isterdim. Olmadı, nasip değilmiş. Annemlerin görevi bana kaldı. Layığıyla yerine getirmeye çalışacağım inşallah. Annemler Müslüme'yi son kez de görmediler. Hiç bulunmasaydı ne yapardık, her an geliyormuş gibi beklerdik. Ama şimdi her an gidip bir dua edebileceğimiz mezarı oldu, onun için mutluyuz" diye konuştu.

 

Sitene Ekle