Magazin |

Yonca Evcimik'i yıkan ölüm! Annesi son yolculuğuna uğurlandı

57 yaşındaki sanatçı Yonca Evcimik'in annesi Kadriye Evcimik, Bodrum'daki evinde 99 yaşında hayatını kaybetti. Kadriye Evcimik'in cenazesi Üsküdar'da kılınan cenaze namazının ardından Karacaahmet Mezarlığı'na defnedildi. Cenazede gözyaşlarına boğulan Evcimik açıklamalarıyla duygulandırdı.

Şarkıcı ve oyuncu Yonca Evcimik'in annesi Kadriye Evcimik, Bodrum'daki evinde yaşlılığa bağlı sebeplerden dolayı 99 yaşında hayata veda etti.

Evcimik'in cenazesi İstanbul'a getirildi. Üsküdar'da bulunan Şakirin Camii'nde ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Kadriye Evcimik'in cenazesi Karacaahmet Mezarlığı'na defnedildi.Cenazeye Kadriye Evcimik'in kızları Yonca ve Mine Evcimik, aile yakınları ve birçok ünlü isim katıldı. Kılınan cenaze namazının ardından Yonca Evcimik, annesinin tabutunu bir süre taşımaya yardım etti.

 

"MELEKLER GİBİ UYKUSUNDA GİTTİ"

Cenazede konuşan Yonca Evcimik, "Hem bekliyorsunuz hem beklemiyorsunuz. Çok acayip bir şey. Annem çok güzel yaşadı. 1 sene daha yaşasaydı seneye 100 yaşında olacaktı. Çok da melekler gibi uykusunda gitti. İçimiz de çok rahat. Şimdi böyleyim ama sonra ne olur bilmiyorum. Cumhuriyet kadını, zaten Cumhuriyetten bir sene önce doğmuştu. Ne diyeyim, mekanı cennet olsun, ışıklar içinde gitsin" dedi.''KADRİYE ANNEMİZE SON GÖREVİMİZİ YAPMAK İSTEDİM''

Cenazeye katılan Uğurkan Erez, "Yonca benim çok eski dostum. Ayrıca da Dans Eder misin'de beraber çalıştık. Kıymetli anneciğini çok iyi tanır çok da severdim. Çok üzgünüm nurlarda uyusun. Yonca'yı yalnız bırakmamak istedim. Kadriye annemize son görevimizi yapmak istedim" diye konuştu.