Gündem

Yomra Belediye Başkanı Bıyık’a silahlı saldırı düzenleyen kişi yakalandı

Trabzon’da Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, bu sabah belediye binası önünde silahlı saldırıya uğradı. Saldırının ardından kimliği tespit edilen zanlı tabancası ile birlikte yakalanarak gözaltına alındı.

Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık’a silahlı saldırı gerçekleştirilmişti. Başkan Mustafa Bıyık’ın yara almadığı saldırı sonrası genç şahıs yaya olarak koşarak bölgeden uzaklaşırken, olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldı.

Trabzon’da Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık’a bugün sabah saatlerinde belediye binası önünde gerçekleştirilen silahlı saldırıyı 28 yaşındaki H.A.’nın düzenlediği belirlendi. Olayın azmettiricisi olduğu şüphesiyle Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı’nın kararıyla T.K. gözaltına alındı. Gözaltına alınan T.K.’nın Trabzon İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince ifadesi alınırken, ifadeleri doğrultusunda gerçekleştirilen operasyon ile olayın zanlısı H.A polis ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.


İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU SOSYAL MEDYADA PAYLAŞTI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da Yomra Belediye Başkanı'na yapılan silahlı saldırının azmettireni ve zanlısının silahıyla birlikte emniyet güçleri tarafından yakalanarak gözaltına alındığını Twitter'dan paylaştı.

Trabzon'da bu sabah, Yomra Belediye Başkanı'na yapılan silahlı saldırının azmettireni de, zanlısı da silahıyla birlikte, emniyet güçlerimiz tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

Saldırıya uğrayan Yomra Belediye Başkanı Sn. Mustafa Bıyık'a geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

Yorumlar
Günün Videosu
Beyoğlu'nda sokakta yürüyen bir şahıs yanından geçen kişiye 'yan baktın' diyerek tabancayla sokak ortasında kurşun yağdırdı. Ortalığın bir anda savaş alanına dönüştüğü kavgada baldırına kurşun isabet eden kişi yaralandı. İnanılmaz olayın kamera görüntüleri ortaya çıkı. İşte o 'yan baktın' kavgası...