Yaşam |

Yol ortasında genç kadına bakarak mastürbasyon yapan sapık hakkında karar verildi!

Bursa'da evinden iş yerine gitmek için yolda yürüyen 18 yaşındaki genç kadına bakarak yol ortasında mastürbasyon yapan Suriye uyruklu 15 yaşındaki K.A. hakkında karar verildi. Yol ortasında açık açık kendini tatmin eden K.A. 1 yıl 15 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Bursa'da 23 Mart günü staj yaptığı iş yerine gitmek için  yaya olarak yürüyen 18 yaşındaki Gözde Şahinbaş'a bakarak yol ortasında kendini tatmin eden Suriye uyruklu 15 yaşındaki K.A. taciz suçundan tutuksuz olarak yargılandığı davada karar verildi.

KİMSE BU TÜR OLAYLARA SESSİZ KALMASIN

Cinsel tacizde bulunan K.A. 1 yıl 15 gün hapis cezasına çarptırıldı.Karara itiraz eden mağdur Gözde Şahinbaş, "Daha fazla ceza alması için uğraşacağım. Kimse bu tür olaylara sessiz kalmasın. Utanmayın, korkmayın, cesaretli olun" dedi.

GENÇ KADIN TAKİP EDİLDİĞİNİ FARKETTİ

23 Mart günü merkez Yıldırım ilçesi Yiğitler Mahallesi Türkmeneli Caddesi'nde, Gözde Şahinbaş, staj yaptığı iş yerine gitmek için evden çıkıp yürümeye başladı. Genç kadın bir süre sonra takip edildiğini fark edince cep telefonunun kamerasını açtı.

PANTALON VE İÇ ÇAMAŞIRINI İNDİRMİŞ HALDE YAKALADI

Bir gün önce yine takip edildiğini fark ettiği için endişelenen Gözde Şahinbaş, kimliği belirsiz kişinin park halindeki araçların arkasına gittiğini gördü. Şahinbaş, yaklaştığı kişiyi, pantolonu ve iç çamaşırını indirmiş halde, kendisini tatmin ederken yakaladı. Şoke olan Gözde Şahinbaş, çığlık atıp yardım isterken, şüpheli ise kaçtı.

3 GÜN SON YAKALANDI

Gözde Şahinbaş, şüphelinin kendisini tatmin ederken çektiği görüntüleri sosyal medyadan paylaştı. Çok sayıda kişi tarafından izlenen görüntüler, tepki çekti.Harekete geçen polis ekipleri Suriye uyruklu K.A.'yı, olaydan 3 gün sonra yakalayarak gözaltına aldı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen K.A., çıkarıldığı mahkemece, 'cinsel taciz' suçundan tutuklandı. 15 gün tutuklu kalan K.A., tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

SAPIK TACİZCİDEN İNANILMAZ SAVUNMA

Bursa 2. Çocuk Mahkemesi'nde hakkında 'cinsel taciz' suçundan dava açılan K.A.'nın yargılanmasına başlandı. Duruşmaya Gözde Şahinbaş, sanık K.A. ve avukatı katıldı. K.A. mahkemede yaptığı savunmada, "Arkadaşımı bekliyordum. Tuvaletimi yapmak için açık cami baktım ama bulamadım. Yol kenarında park edilmiş iki aracın arasına girdim. Pantolonumu indirip, tuvaletimi yapmaya başladım. Yoldan geçen Gözde Şahinbaş'ı görmedim. Pantolonum lastikli olduğu için dizlerime kadar inmiş. Gözde Şahinbaş beni görüp, bağırınca utandım ve kaçtım" dedi.

1 YIL 15 GÜN HAPİS CEZASI

Gözde Şahinbaş ise 2 gün üst üste aynı yerde gördüğü sanığın kendisine bakarak tatmin olduğunu söyledi. Mahkeme heyeti, K.A.'yı 1 yıl 15 gün hapis cezasına çarptırdı.

"DAHA FAZLA CEZA ALMASI İÇİN UĞRAŞACAĞIM"

Duruşma sonrası açıklama yapan Gözde Şahinbaş, "Staja gidiyordum. Olay yerinden geçerken önümde biri belirdi. Sürekli arkasına bakarak beni takip ediyordu. Daha sonra ben yaklaştığımda iki aracın arasına girip oradan geçmemi bekledi. Geçtiğimde pantolonunu indirdi. İlk olarak taciz olarak düşünmedim. Tuvaletini yaptığını düşündüm. Yürür adımlarla oradan uzaklaştım. Şikayetçi olmadım. Ertesi gün yine aynı yerde, aynı saatte, aynı kişi tarafından taciz edildim. Bu sefer şikayetçi oldum. İlk yaşadığımda kendime çok kızdım. Ertesi gün tedbirli davrandım. Kameramı açıp görüntü çekmek istedim ve çektim. Belki de o görüntüyü çekmeseydim başıma daha farklı şeyler gelebilirdi. Çok şaşırdım. Sosyal medyada çok tepki topladı. Herkese sesimi duyurdum. Üstünün örtülmesini istemiyorum. Karara itiraz edip daha fazla ceza alması için uğraşacağım. Kimse bu tür olaylara sessiz kalmasın. Utanmayın, korkmayın, cesaretli olun. Herkesin başına gelebiliyor. Korkmayın, üzerine yürüyün" dedi.