Popüler Haberler |

YKS çevrimiçi deneme sınavı kayıt ekranı! YKS çevrimiçi deneme sınavı nasıl olacak? MEB açıkladı

YKS çevrimiçi deneme sınavı kayıt ekranı! Milyonlarca YKS adayına MEB'ten müjdeli haber geldi. İki oturum halinde uygulanacak çevrimiçi deneme sınavlarının açıklamasını yapan MEB, her YKS adayına karne mi vermeyi düşünüyor? Karneler ne işe yarayacak? Detaylar haberimizde...

YKS çevrimiçi deneme sınavı kayıt ekranı! YKS adaylarına son dakika açıklamasını MEB yaptı. Çevrimiçi deneme sınavlarının ilki 30 Mayıs'ta yapılacak. YKS çevrimiçi deneme aınvlarına kayıt olan her YKS adayına karne verilecek. Peki karneler ne işe yarayacak? Sıralamaya bir etkisi olacak mı? Detaylar haberimizde...

YKS ÇEVRİMİÇİ DENEME SINAVI KAYIT EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

Bakanlık, yeni tip corona virüs (Covid-19) salgını sürecinde öğrencilere katkı sağlamak ve uzaktan eğitimi desteklemek amacıyla çalışmalarına devam ediyor.

YKS ne zaman yapılacak? 2020 YKS'de hangi konular olacak? – Sözcü ...

YKS ÇEVRİMİÇİ DENEME SINAVI NASIL OLACAK?

Bu kapsamda, YKS'ye hazırlanan 12'nci sınıf öğrencileri için çevrimiçi çözümlü mini deneme sınavları başlatılacak. İlki 30 Mayıs'ta gerçekleştirilecek sınavlar 2 oturum halinde yapılacak. İlk oturumu YKS kapsamındaki tüm dersleri kapsayacak, saat 19.00'da başlayacak ve 70 dakika sürecek.

Birinci oturumda öğrencilere matematik ile Türk dili ve edebiyatından 15'er, fizik, kimya, biyoloji, tarih, coğrafya ve felsefeden 5'er olmak üzere toplam 60 soru yöneltilecek. İkinci oturum ise İngilizce'den olacak, saat 21.00'de başlayacak, 30 dakika sürecek ve oturumda 20 soru yer alacak.

Çevrimiçi mini deneme sınavlarının ilki 30 Mayıs'ta, 2'ncisi 6 Haziran'da, 3'üncüsü 13 Haziran'da, 4'üncüsü ise 20 Haziran'da yapılacak. Her mini deneme 2 oturum halinde gerçekleştirilecek.

SORULARIN CEVAPLARI AYNI GÜN YAYIMLANACAK

Öğrencilerin her mini denemeden önce ön kayıt yaptırmaları gerekecek. Ön kayıt sınav saatinden 15 dakika öncesine kadar devam edecek. Kayıt yaptıran öğrenciler, sınava başlama saatinden 15 dakika önce sisteme giriş yaparak bekleme odasında bekleyebilecek. Öğrenciler sınav başladıktan sonra başvurmuş olsalar da sınava alınmayacak. Soruların doğru cevapları ve çözümleri aynı gün saat 21.30'da Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün resmi "Youtube" kanalından yayımlanacak.

Öğrenciler mini deneme sınav sonuçlarını sınav süresi bittikten sonra sistem üzerinden T.C. kimlik numaraları ile öğrenebilecek. Mini deneme sınav sorularının PDF'leri, çözümleriyle birlikte, "ogmmateryal.eba.gov.tr" ile Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün "https://ogm.meb.gov.tr/" adresinden pazar günü saat 13.00'ten itibaren yayımlanacak.

Mini deneme sınavında sorulan sorular, Ortaöğretim Genel Müdürlüğünde görevli öğretmenler tarafından MEB Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının yayımladığı sınav konularına uygun olarak hazırlandı. Sınav sonunda her öğrenciye karne de verilecek. Karnede Türkiye, il ve ilçe sıralaması da yer alacak.