Gündem |

Şimdi de Besmele ile alay ettiler

Başkanının kirli sicili ve yaptığı açıklamalarla sık sık gündeme gelen Türk Tabipler Birliği’nin (TTB) Besmele'ye hakaret ettiği ortaya çıktı. TBB tarafından hazırlanan bir raporda bulunan ifadeler tepkilere neden oldu.

Türk Tabipler Birliği’nin (TTB); Müslümanların her söz, her iş ve her faaliyetin evvelinde çekilmesi tavsiye edilen, “Rahman (esirgeyen) ve rahim olan (bağışlayan) Allah’ın adıyla” anlamına gelen Besmele’ye hakaret ettiği ortaya çıktı.

Prof. Dr. Muzaffer Eskiocak ve Dr. Bahar Marangoz hazırlanan raporun giriş sayfasında; 'Esirgeyen yoktu, bağışlayan da!.. Esirgenmeyen ve bağışlanmayan tüm kardeşlerimiz ve çocuklarımızın anısına…' şeklinde skandal ifadeler yer aldı.

Sabah'ın haberine göre; bahse konu alaycı ifadeler 137 sayfalık raporun 4. Sayfasında yer alıyor. Söz konusu dini değerlere hakaret içeren ifadelerin ardından raporun içindekiler bölümüne geçiliyor.

 

BESMELEYE HAKARET EDEN TTB, TERÖR ÖRGÜTÜ PKK'YI DA ELEŞTİRMİYOR

TTB, Irak'ın Gara bölgesinde terör örgütü PKK tarafından başlarına kurşun sıkılarak katledilen 13 vatandaş için yaptığı paylaşım ile tepkilerin odağı olmuştu. TTB, terör örgütü PKK'dan tek bir satır bile bahsedememişti.

BAŞKANI TÜRK ASKERİNİ SUÇLADI, PKK'YI DESTEKLEDİ, SÖZDE ERMENİ SOYKIRIMINI SAVUNDU

Cizre'de hendek kazan teröristlere yönelik yapılan operasyonlarda imza toplayan isimlerden biri olan TTB Başkanı Şebnem Korur Fincancı, Türk askerini katliam yapmakla suçlamıştı.

Ayrıca 1915 olaylarında Türkiye'nin Ermenistan'a soykırım yaptığını savunan Fincancı, İmralı'da tutuklu bulunan PKK elebaşı Abdullah Öcalan için kurulan Öcalan'a Özgürlük Platformu'nun da kurucuları arasında yer alıyor.