Medya

Yılmaz Özdil'den İsmail Saymaz'a: Fırıldak!

Sözcü yazarı Yılmaz Özdil, bugünkü köşe yazısında aynı gazetede çalışan İsmail Saymaz'ı hedef aldı. Saymaz'ın geçmişte Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile ilgili "Örnek devlet adamı." sözlerini eleştiren Özdil, "Yandaş medya tetikçisiyken bağımsız medyaya sızan fırıldak bir arkadaş" ifadesini kullandı.

İçerik: SuperHaber
İçerik: SuperHaber

Yılmaz Özdil Sözcü'deki 'Yalaka pozitif' başlıklı yazısında koronavirüs salgını süresince Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile ilgili yapılan haberlerin başlıklarını ele aldı.

Yazıda Özdil'in 'yandaş medya' olarak adlandırdığı medya organlarında yer alan başlıkların yanı sıra diğer başlıklara da yer verildi.

Sözlerinin devamında Sözcü yazarı İsmail Saymaz'ı isim vermeden eleştiren Özdil, "Akp karşıtı pozlarına bürünen bir arkadaş şunları yazmıştı mesela: “Liderlik sergiliyor, körü körüne her şeye karşı olmamak gerek." ifadesini kullandı.

'YANDAŞ MEDYA TETİKÇİSİ, FIRILDAK'

Saymaz'ı 'yandaş medya tetikçisi' ve 'fırıldak' olarak tanımlayan Özdil, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Yandaş medya tetikçisiyken bağımsız medyaya sızan fırıldak bir arkadaş şunları döktürmüştü: Örnek devlet adamı."

ÖZDİL'İN YAZISININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

SAYMAZ NE DEMİŞTİ?

Gazeteci İsmail Saymaz 13 Mart'ta Twitter'dan yaptığı paylaşımda "Elazığ Depremi ve ‘corona’ salgınında görevini başarıyla yerine getiren Sağlık Bakanı Fahrettin Koca örnek devlet adamı tavrıyla hem CHP’den hem de İyi Parti’den tebrik ve teşekkür aldı" demişti.