Spor |

Yıldırım'dan 'Kocaman' isyan! 'Suçlu sizsiniz'

Teknik direktör Aykut Kocaman'ın yıllar sonra kulübe geri dönmesinde büyük payı olan, Fenerbahçe Asbaşkanı Ali Yıldırım hocaya sahip çıktı.

Kocaman'ın yeniden göreve gelmesi için hem ağabeyi Aziz Yıldırım'ı hem de tüm yöneticileri ikna eden kardeş Yıldırım, art arda gelen başarısız sonuçlardan futbolcuları sorumlu tuttu.

Aykut Hoca, Osmanlı maçının ardından daha önceden yaptığı plana sadık kalıp yakın çevresiyle Ankara'da kalmayı tercih ederken sarı-lacivertli kafileye Başkent dönüşü Ali Yıldırım başkanlık etti.

PERSONEL DONDU KALDI

İstanbul yolculuğu esnasında uçakta çok sinirli olduğu öğrenilen deneyimli asbaşkan, açtı ağzını yumdu gözünü. Direkt olarak futbolcuları hedef alan Ali Yıldırım, "Hocanıza sahip çıkamadınız. Yediniz onu yediniz, siz yediniz. Onun size verdiği değeri siz ona vermediniz. 2 yıldır paranızı tıkır tıkır alıp, yiyip içiyorsunuz. Hayat size güzel" sözleriyle takımın geneline çıkışırken, saha içi performanslarından memnun olmadığı bazı isimlerle de teke tek, oldukça sert konuşmalar yaptı.

Kaptanlar da bu ağır ifadelerden nasiplerini alırken, uçağın arka bölümünde tansiyon bir ara öyle yükseldi ki uçak personeli bir ara Yıldırım'ın bu konuşmalarına müdahale etme noktasına geldi.