Dünya

Yıldırım isabet eden 107 kişi öldü

Hindistan'da şiddetli yağışlara beraber etkili olan yıldırımlar nedeniyle 83 kişinin yaşamını yitirdiği duyuruldu. Ülkede 10 kişi ise aynı nedenle yaralanarak tedavi altına alındı.

Hükümet yetkilisi Upendra Pal,gök gürültülü sağanağın etkili olduğu Bihar eyaletinin çeşitli kesimlerine yıldırım düştüğünü belirtti. Yıldırım isabet etmesi sonucu yaşamını yitiren 83 kişiden 13'ünün Gopalganj bölgesindeki çiftliklerde çalışanlar olduğunu bildiren Pal, diğer kişilerin ise eyaletin farklı bölgelerinde hayatını kaybettiğini belirtti.

Pal, yaralanan 10 kişinin hastanede tedavisinin devam ettiğini ifade etti.

Bir süre sonra yapılan ikinci açıklamada yaşamını yitirenlerin sayısının 107'ye yükseldiği duyuruldu.

Bihar eyaletinde, Temmuz 2019'da şiddetli yağışlar sırasında düşen yıldırımlar 39 kişinin hayatını kaybetmesine neden olmuştu.

Güney Asya'da haziran ile eylül arasında etkili olan muson yağışları, her yıl büyük çaplı doğal afet ve kazalara yol açıyor.

Günün Videosu
ABD'nin Alaska eyaletinde meydana gelen 8.2 büyüklüğündeki deprem ve ardından gelen tsunami uyarısı büyük panik yarattı. Artçı depremlerin yaşandığı bölgeden gelen görüntüler yaşanan gerilimin boyutunu gözler önüne sererken, eyaletin her noktasında siren sesleri yükseldi.