Spor |

Yıldırım Demirören’den Arda Turan ve Fatih Terim’e uyarı!

Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören’den Arda Turan ile Fatih Terim'e “Barış ortamı hiç bozulmasın” uyarısı geldi...

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim ve Arda Turan'a yönetici arkadaşları aracılığıyla haber gönderen Demirören'in, “Bu konunun uzatılması, sağda solda konuşulmaya devam etmesinin kimseye faydası olmaz. Aksine Milli Takım'a zarar verir. Yaşandı, bitti. Bu yüzden konuyla ilgili basın toplantılarında ya da farklı platformlarda sorular geldiğinde, çok fazla konuşmamak en doğrusu. Aile içinde bu tür şeyler olur. Geçmişe takılmamak, geleceğe bakmak lazım” dediği öğrenildi.

‘SÖZ KONUSU AY-YILDIZLI FORMAYSA…'

Habertürk’ün haberine göre; Yaşanan krizin, Milli Takım'daki herkesi etkilediğini, artık suların durulması gerektiğinin altını çizen Demirören'in, “Tek ortak payda, Milli Takım… Söz konusu Ay-Yıldızlı formaysa gerisi teferruattır… Her şey geride kalır. Bu yüzden tekrar tekrar başa dönmek, bu konularda yorum yapmak anlamsız. Sizden ricam bu konunun sonsuza kadar kapanması… Herkesin tüm tartışmaların uzağında Dünya Kupası'na gitmemize odaklanması” diyerek çağrıda bulunduğu ifade edildi.

‘KONUŞULDU VE PROBLEM KALMADI’

Fatih Terim'le görüşerek Arda Turan, Burak Yılmaz ve Selçuk İnan gibi isimlerin Ay-Yıldızlı formaya geri dönüşüne ortam hazırladığı ileri sürülen Başakşehirli Emre Belözoğlu, “Burada aracının kim olduğu önemli değil” dedi.

Gamaspor'a konuşan tecrübeli yıldız, “Fatih Terim bir babalık yapmak istiyordu, oyuncular da milli takıma dönmek istiyordu. Zaten ortada büyük problem yoktu. Herkes konuştu ve hiçbir sorun kalmadı. Bundan sonra tek hedef Dünya Kupası'na katılabilmek. 3 maçta 9 puan alırsak bu hedefi gerçekleştirebiliriz. Kaybedilmiş bir şey yok. Milli takıma destek olmak zorundayız” diye konuştu.