Popüler Haberler

Yıkanabilir Maske fiyatı ne kadar? | Yıkanabilir salgın maskesi kaç lira? Nano yüz maske fiyatları

Yıkanabilir Maske fiyatı ne kadar? Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın koronavirüs tedbirleri kapsamında açıkladığı maske zorunluluğu sonrası vatandaşlar en çok yıkanabilir maske fiyatlarını araştırmaya başladı. Salgın sonrası maske bulmakta zorlanan vatandaşlar, cerrahi maskeler ve yıkanabilir salgın maskeleri fiyatlarını merak ediyor. Peki yıkanabilir maske, cerrahi maske kaç lira? Detaylar haberimizde...

Yıkanabilir maske fiyatı ne kadar? Koronavirüs salgını nedeniyle Türkiye'de maske kullanımı arttı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sokağa çıkarken maske kullanılması zorunluluğu açıklaması sonra yıkanabilir maske, cerrahi maske fiyatları merak konusu oldu. İşte yıkanabilir salgın maskesi, cerrahi maske fiyatları...

YIKANABİLİR MASKE FİYATLARI NE KADAR, KAÇ LİRA?

Yıkanabilir maske fiyatları ne kadar? Yıkabilir maske, piyasada 3'lü, 5'li ve 10'lu paketler halinde kolaylıkla bulunabiliyor. Kullanım sonrası yıkayarak tekrar kullanabileceğiniz pratik yıkanabilir maskelerin fiyatı 60 ile 120 lira arasında değişiyor.

Maske fiyatları ne kadar, kaç para? N95, cerrahi ve medikal 100'lü maske fiyatları satışı ne kadar oldu? Corona virüsünden korur mu?


MASKE FİYATLARI NE KADAR? 100'LÜ MASKE FİYATLARI KAÇ LİRA?

N95, cerrahi ve medikal maske fiyatları satıldığı yer, model ve özelliklerine göre değişiklik göstermekle birlikte 30 - 350 TL arasında satışa sunulabiliyor. 100'lü maske alımı tercih edildiğinde ise yine aynı koşullar geçerli olmakla beraber e-ticaret sitelerinde 320 TL gibi bir fiyata bulunabiliyor.

Vova | Unisex Maske Toz Gri Nefes Anti-sis PM2.5 Yıkanabilir ...

N95 MASKE NEDİR?


N95 maskeler sis, duman, toz, virüs ve bakteri gibi kirleticileri diğer maskelere göre daha yüksek oranda koruma sağlıyor. Pek çok iş güvenliği malzeme ve ekipmanı satılan yerlerde ve medikal malzeme satan bayilerden satın alınabiliyor. N95 ismine sahip pek çok maske filtrasyon özelliği yüksek olması ve solunumun kolay yapılması özelliğiyle tercih ediliyor.

Gamerloot Testex Yıkanabilir 3 Katlı Siyah Maske - 5 Adet Fiyatı

CORONA VİRÜSÜNDEN KORUR MU?


Virüslerin boyutları 3 mikron ebatlarındadır. Bundan ötürü normal özellikteki tıbbı ağız ve burun maskeleri herhangi bir hastalıktan ya da virüsten tam anlamıyla koruma sağlamıyor olsa da hastalık yaşayan kimselerin bu maskeleri takıyor olması virüslerin bulaşmasını önemli oranda Sıradan maskelerin virüslere karşı koruma olasılığı yüzde 30 olarak belirtiliyor.

Cerrahi özelliği olan maskelerde dahi korunma olasılığı ancak yüzde 70'e ulaşıyor. Sağlık çalışanlarının kullandığı ağız ve burun maskeleri önerilmektedir. Virüse karşı koruma özelliği olan maskelerin özel filtreleri bulunmaktadır ve bu maskeler özel gözlüklerle kullanılmalıdır.

Korona virüse karşı korunmak için cerrahi maskelerin alınması tavsiye edilmektedir.