Ekonomi |

YHT biletlerine zam geldi: Ankara - İstanbul arası 151 lira oldu

TCDD, Yüksek Hızlı Tren biletlerine zam yapıldığını duyurdu. Tren biletine bugünden geçerli olmak üzere yüzde 15 zam yapıldı. Son zamla birlikte Ankara-İstanbul bileti 151 lira oldu. YHT seferlerine Ocak ayında yüzde 20, Mart ayında da yüzde 10 zam yapılmıştı. Böylece 2022'de YHT'ye üçüncü kez zam yapılmış oldu.

YHT biletlerine bir zam daha geldi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'na bağlı olan Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD), Yüksek Hızlı Tren (YHT) seferlerine bugünden itibaren geçerli olmak üzere yüzde 15 oranında zam yapıldı. Yapılan zamla birlikte bu yıl YHT'ye üçüncü kez zam yapılmış oldu.

YHT seferlerine Ocak ayında yüzde 20, Mart ayında da yüzde 10 zam yapılmıştı. Böylece 2022'de YHT'ye üçüncü kez zam yapılmış oldu.

ANKARA-İSTANBUL ARASI 151 LİRA OLDU

YHT seferlerine ocak ayında yüzde 20, mart ayında da yüzde 10 zam yapılmıştı. Bugünden itibaren geçerli olan zamla birlikte, Konya- Ankara arası hızlı tren bilet fiyatı 67 liraya yükseldi. Konya- İstanbul arası hızlı tren bileti de 182 liraya çıktı. Ankara-İstanbul (Kadıköy) arası 130,5 lira olan bilet fiyatı 151 lira oldu.