Yeşilçam’ın jönlerinden Tunç Oral hayatını kaybetti

Kibar Haydut, Beş Şeker Kız, İstanbul’un Kızları, Gurbet Kuşları, On Korkusuz Kadın, Yakut Gözlü Kedi, Sokakta Kan Vardı, El Kızı, Ayşem, Ferhat ile Şirin gibi yapımlardaki rolleriyle tanınan usta oyuncu Tunç Oral hayatını kaybetti. Acı haberi, duyurduğu ölüm ve hastalık haberleri nedeni ile magazin camiasında “Felaket Tellalı” lakabı ile ünlenen ses sanatçısı ve yazar Onur Akay duyurdu.

Kariyer hayatı boyunca pek çok filmde rol alan ve Yeşilçam’ın jönleri arasında yer alan 84 yaşındaki usta oyuncu Tunç Oral vefat etti. Acı haberi ses sanatçısı ve yazar Onur Akay duyurdu. Akay, iki Tunç Oral'ın gün önce hayatını kaybettiğini yazdı.

tunç oral

BUGÜN SON YOLCULUĞUNA UĞURLANACAK

Duyurduğu ölüm ve hastalık haberleri nedeni ile magazin camiasında “Felaket Tellalı” lakabı ile ünlenen ses sanatçısı ve yazar Onur Akay, Tunç Oral'ın vefatını “Türk Sinemasından sessiz sedasız bir gidiş daha!” başlıklı yazısıyla duyurdu. Usta oyuncunun cenaze töreni bilgilerini de paylaşan Akay, “Türk Sinemasından sessiz sedasız bir gidiş daha! Yeşilçam’ın jönlerinden Tunç Oral’ı, 20 Eylül Salı günü kaybettik. Geçirdiği bir rahatsızlıktan dolayı hayatını kaybeden Oral’ın cenazesi, 22 Eylül 2022 Perşembe günü, Antalya Türbeli Camii’nde öğle vakti kılınacak cenaze namazını müteakip Türbeli Mezarlığı’nda toprağa verilecek. Sinema camiasına ve ailesine sabırlar dilerim.” ifadelerini kullandı.

tunç oral
Yalnız Adam (Kibar Haydut) Yılmaz Güney - Nebahat Çehre - Devlet Devrim - Tunç Oral
1966

TUNÇ ORAL KİMDİR?

Tunç Oral adıyla bilinen oyuncunun gerçek adı Tuncer Akoral'dır. 15 Mart 1938′de İstanbul’da doğan sanatçı 1964 yılında Ses Dergisi’nin yarışmasında birinci olduktan sonra oyunculuğa başladı. Rol aldığı sinema filmleri arasında Beş Şeker Kız, İstanbul’un Kızları, Gurbet Kuşları, On Korkusuz Kadın, Yakut Gözlü Kedi, Sokakta Kan Vardı, El Kızı, Ayşem, Ferhat ile Şirin gibi filmler var. Asıl adı Tuncer Akoral olan usta oyuncu, eğitimini Haydarpaşa Lisesi'nden mezun olarak tamamladı ve ardından gazetecilik okudu. Halter sporuyla da ilgilenen Tunç Oral, bu dalda Türkiye rekoru kırdı ve milli oldu. Bir dönem tercümanlıkta yapan ünlü oyuncu daha sonra sinemaya geçerek oyunculuk ve yapımcılık yaptı. Usta oyuncu son olarak Muhteşem Yüzyıl isimli dizide oynamıştı.

tunç oral

 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Superhaber Magazin (@superhabermagazin)'in paylaştığı bir gönderi

Yeşilçam’ın jönlerinden Tunç Oral hayatını kaybetti ile ilgili etiketler tunç oral Onur Akay