Koronavirüs |

Yerli koronavirüs aşısında geri sayım

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Erciyes Üniversitesi'ndeki yerli koronavirüs aşısı çalışmaları hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Varank, "Faz 2 sonuçları bu ay sonu itibariyle Sağlık Bakanlığı'na iletilmiş olacak. Erciyes Üniversitesi ve Aykut hocamızın büyük bir gayretle geliştirdiği inaktif, Türkiye'nin yerli ve milli aşısının etkinliğini bir parça görmüş olacağız." dedi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Erciyes Üniversitesi'nde yürütülen yerli koronavirüs aşısı hakkında açıklamalarda bulundu.

FAZ 2 SONUÇLARI GÖRÜLECEK

Aşı çalışmalarında Faz 2 sonuçlarının bu ay sonu itibariyle Sağlık Bakanlığı'na iletilmiş olacağını belirten Varank, şöyle konuştu:

"Erciyes Üniversitesi ve Aykut hocamızın büyük bir gayretle geliştirdiği inaktif, Türkiye'nin yerli ve milli aşısının etkinliğini bir parça görmüş olacağız. Burada başarılı sonuçlar elde edilmesiyle birlikte de faz 3 çalışması ve daha sonra da seri üretimiyle hem Türkiye'ye hem de dünyaya şifa olabilecek bir inaktif aşı adayını elde etmiş olacağız."

(DHA)

 

Günün Videosu
Karaman’da koranavirüse yakalandıktan sonra aşı yaptırmadığı için hastalığı ağır geçiren Süleyman Can, hastane odasında çektirdiği görüntülü mesajla ’aşı’ olun çağrısında bulunduktan sonra hayatını kaybetti. Can, "Gerçekten çok zor bir hastalıkmış bu. Kimseye de inanmayın ve aldanmayın." ifadelerini kullanmıştı.