Gündem |

Yeniçağ İmamoğlu'nu manşetten uyardı

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı İYİ Parti'lilerin büyük tepkisini çekti. İmamoğlu'nun HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in ismini aynı cümlede kullanmasına bir tepki de Yeniçağ gazetesinden geldi. İYİ Parti'ye yakınlığı ile bilinen gazete, 'Haddinizi aşmayın' başlığı altında İmamoğlu'na gelen tepkileri derledi.

İçerik: SuperHaber
İçerik: SuperHaber

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile HDP Eş Başkanı Pervin Buldan'ın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü aynı mesajda kutlayan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu tepkilerin odağında.

İYİ Parti'li isimler tarafından eleştiri bombardımanına tutulan İmamoğlu'na, İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Çelik tarafından da şu sözlerle tepki gösterildi:

"Türk milliyetçilerinin lideri, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i PKK'nın siyasi kolunun eş başkanı Pervin Buldan'la eşitlemeye kalkışmak haddini aşmaktır" ifadelerini kullandı. Çelik, İmamoğlu'na seslenerek, "Unutmayın ki; siz HDP'nin değil, Millet İttifakı'nın belediye başkanısınız. Bakış açınız bu ise sizinle yolumuzu ayırırız"

MANŞETTEN 'HADDİNİ AŞMAYIN' MESAJI

Ahmet Çelik'in imtiyaz sahibi olduğu Yeniçağ gazetesi ise İmamoğlu'na manşetten 'Haddini aşmayın' uyarısında bulundu.

Haberin üst başlığında "İmamoğlu'na İYİ Partililerden tepki yağdı" ifadelerine yer verilirken, gelen tepkilerin tek tek sıralandığı görüldü.