Gündem

Yeni Şafak'ın yeni Genel Yayın Yönetmeni Hüseyin Likoğlu oldu

Yeni Şafak’ın yeni Genel Yayın Yönetmeni gazetenin Ankara Haber Müdürü Hüseyin Likoğlu oldu. İbrahim Karagül’ün 8 yıldır yürüttüğü görevini devretmesi ile genel yayın yönetmenliği görevine getirilen deneyimli gazeteci Likoğlu, yaklaşık dört yıldır Ankara Haber Müdürlüğü, köşe yazarlığı yapıyordu. Likoğlu, TVNET televizyonunda da gündemi yorumluyordu.

Yeni Şafak Gazetesinde bayrak değişimi yapıldı ve İbrahim Karagül’ün genel yayın yönetmenliği görevini Hüseyin Likoğlu’na devretti.

KARAGÜL AYRILACAĞINI AÇIKLAMIŞTI

Yeni Şafak Gazetesinin Ankara Haber Müdürlüğünü yapan ve köşe yazıları da kaleme alan Likoğlu Albayrak Medya Grubu’nda yapılan tören ile genel yayın yönetmenliği görevini devraldı. Albayrak Yönetim Kurulu Ahmet Albayrak’ın katıldığı devir teslim töreninde İbrahim Karagül’e teşekkür plaketi sunuldu. İbrahim Karagül, geçtiğimiz günlerde görevinden ayrılacağını çalışma arkadaşlarına e-posta ile duyurmuştu.

HÜSEYİN LİKOĞLU KİMDİR?

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesinden muzun olan Hüseyin Likoğlu, gazeteciliğe 1997 yılında Yeni Şafak gazetesinde muhabir olarak başladı. Anadolu Ajansı'nda Samsun Bölge Müdürlüğü yaptı. 2014 yılının Ocak ayında Yeni Şafak Gazetesine Ankara Haber Müdürü olarak döndü. Hüseyin Likoğlu aynı zamanda Yeni Şafak gazetesinde köşe yazarlığı yapmakta ve TVNET’te konuk olduğu yayınlarda gündemi yorumlamakta.

Günün Videosu
Sosyal medyada, TRT Haber muhabiri Bülent Güler’in Marmaris'te yangınlarla ilgili yaptığı canlı yayının bir kısmı kesilerek "yanan alanları yanmıyormuş gibi" anlattığı öne sürüldü. Ancak TRT Haber, muhabirin yayınının tamamını yayınlayarak yapılan algı operasyonunu çürüttü. Yayında muhabir Güler'in "yüksek kesimlerde alevler hala etkisini sürdürüyor" dediği ve hatta yangınların devam ettiği bilgisinin yayın esnasında altyazı şeklinde ekrana yansıtıldığı görüldü.