Gündem

Yeni Milli Eğitim Bakanı Özer'den net mesaj: Artık okulları kapalı tutma lüksümüz yoktur

Görevinden istifa eden Ziya Selçuk görevi, yeni Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'e devretti. Burada yüz yüze eğitime ilişkin önemli mesajlar veren Özer, "Eylül ayında okulları açmak için her ne gerekiyorsa yapacağız. Artık okulları kapalı tutma gibi bir lüksümüz yoktur" dedi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un görevinden affını istemesi sonrasında yeni Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'e görevini devretti. Yeni Milli Eğitim Bakanı Özer, okulları kapalı tutma gibi lüksleri olmadığını, Eylül ayında okulların açılması için ne gerekiyorsa yapılacağını belirtti.

Ziya Selçuk'un açıklamaları şöyle:

"Değerli arkadaşlar hepiniz hoş geldiniz 10 Temmuz 2018’de başladığım MEB görevi nihayetlenmiş durumda. Sayın Cumhurbaşkanıma teşekkür ediyorum. Gece gündüz çalıştığım arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bu bir bayrak yarışı. Prof. Dr. Mahmut Özer beye başarılar diliyorum."

Prof. Dr. Mahmut Özer'in açıklamaları şöyle:

"Saygı değer bakanım, değerli basın mensupları hepiniz hoş geldiniz. Bu göreve layık gören sayın Cumhurbaşkanıma şükranlarımı sunuyorum. Son 19 yılda AK Parti iktidarı eğitime çok büyük yatırım yapmıştır. Bina ve derslik ihtiyacımız oldukça azalmıştır. Son yıllarda Türkiye’de eğitim kalitesinde iyileşmeler yaşanmıştır. Bu zor görevi sayın bakanımızdan devir alırken en büyük avantajım beraber çalışmış olmamızdır."

'OKULLARI AÇMAK İÇİN NE GEREKİYORSA YAPACAĞIZ'

"En büyük amacım fırsat eşitliğini sağlamak olacaktır, çok çalışacağız. Eylül’de okulları açmak için ne gerekiyorsa yapacağız. İlk önceliğim gerekli önlemleri alarak okulları yüz yüze eğitime geçmeye hazırlamaktır. Okulların açılması için vakaların sıfırlanmasını bekleyemeyiz. Okulları kapalı tutmak gibi lüksümüz gibi yoktur. Sayın Bakanıma teşekkür ediyorum."