Yaşam |

Yeni mezun doktor sırra kadem bastı! Günlerdir haber alınamıyor...

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden yeni mezun olan Dr. Duygu Eda Altıngeyik adeta sırra kadem bastı. En son aynı mahallede oturduğu halasının evinden kendi evine gitmek için yola çıkan genç doktordan bir daha haber alınamadı. Genç doktorun ailesinin umutlu bekleyişi devam ederken, ablasının hayatından endişe ettiğini söyleyen kardeşi, "Hayatının baharında bir insan belki de ölmek üzeredir. Araştırılsın bulunsun" dedi.

Antalya'nın Kepez ilçesine bağlı Varsak Mahallesi'nde, 25 Haziran Cuma günü gece saat 23.00 sıralarında meydana gelen olayda, aynı mahallede oturduğu halasından eve yürüyerek dönmek isteyen Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi yeni mezunlarından Dr. Duygu Eda Altıngeyik (24), eve dönmedi.

MEZUNİYET BALOSUNA GİTMEDİ

Durumdan şüphelenen ailesi gideceği güzergahları kontrol etti. Yapılan kontrollerde bir ize rastlanmadı. Bunun üzerine aile Sakarya Polis Merkezine giderek şikayette bulundu. Öte yandan genç kızın mezuniyet balosuna da gitmediği öğrenildi.

"HİÇBİR PROBLEM YOKTU"

Ablasının hayatından endişe ettiklerini belirten aynı okulda okuyan Mehmet Altıngeyik, "Ablam 2 gün önce kayboldu. Ben kaçırıldığından şüpheleniyorum. Sıradan bir yürüyüş esnasında kayboldu. Umarım bulunur. Hiçbir yerde iz yok. Polislerde uğraşıyor. Halamlara ziyarete gidiyorduk. Oradan yaya olarak eve dönerken bir anda ortadan kayboldu. Adeta sırra kadem bastı. Hiçbir problem yoktu. Ben kendisinin kaybolacağını düşünmüyorum. Umarım hayattadır. Hayatından endişe duyuyorum. Yanında hiçbir şey yoktu. Cep telefonu cüzdanı bizdeydi. Eve dönüyordu. Yakın mesafeydi. Her yere başvuru yaptık. Rektörümüzde elinden geleni yapıyor. Kendisinin üzgün olduğunu duydum" dedi.

"BELKİ DE ÖLMEK ÜZEREDİR"

Ablasının mezuniyet balosuna dahi gitmediğini belirten genç, "Mezuniyet balosuna dahi gidemedi. Neden bir insan kaçırılsın. Umarım öyle bir şey olmamıştır. Aklıma başka bir şey getirmeye çalışıyorum. Kameralara falan baktık. Bir sonuca varamadık. Hayatının baharında bir insan belki de ölmek üzeredir. Araştırılsın bulunsun" ifadelerini kullandı.