Ekonomi

Yeni bir banka geliyor! Dev şirket 300 milyon TL sermaye ile başvuru yaptı...

BDDK'ya dev bir yatırım şirketi yeni banka açmak için başvuru yaptı. Yerli ve yabancı yatırımcılara finans danışmanlığı yapan Ünlü Yatırım Holding A.Ş. 300 milyon TL sermaye ile yatırım bankası kuracağını duyurdu.

Haziran ayında halka arzı yapılan Ünlü Yatırım Holding A.Ş. flaş bir adım attı. 

300 MİLYON LİRA SERMAYE

Yerli ve yabancı pek çok yatırımcıya finans danışmanlığı yapan şirket, 300 milyon lira sermayeli yatırım bankası kuruyor. Dev şirket BDDK'dan gelecek yanıtı bekliyor.

KAP'A AÇIKLAMA YAPILDI

Şirket açıklamayı dün akşam KAP'a yaptı.

Bu yılki halka arzından sonraki iki yıl içinde yatırım bankası kurmak istediğini daha önce açıklayan Ünlü Yatırım Holding, Haziran ayında işlemler için danışmanlık vermesi için PwC ile anlaşmıştı.

ÜNLÜ & Co'nun Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Mahmut L. Ünlü 

YERLİ VE YABANCI YATIRIMCILARA FİNANS DANIŞMANLIĞI YAPIYOR

Şirket, Türkiye piyasalarına yatırım yapacak yabancı yatırımcılara danışmanlık hizmeti sunmak üzere, İstanbul’da, 1996’da Dundas Ünlü & Co olarak kurulmuştu.

Dundas ÜNLÜ & Co, 2002’de Işıklar Menkul'u satın alarak kurumsal finansman faaliyetlerini yatırım hizmetlerinin diğer alanlarını da kapsayacak şekilde genişletmişti. 2012-2013 yıllarında ÜNLÜ & Co marka adı ile yenilenen şirket, yatırım bankası olma yolunda bilanço genişlemesi, yeni fonların kurulması ve MENA bölgesine açılma gibi adımlar atmış; bölgesel genişlemeye ilk adım olarak Ortadoğu ve Kuzey Afrika yatırımlarına odaklı hizmet veren MENA Finans’ı kurmuştu.

Bağımsız bir finansal danışmanlık firması olarak kurulan ÜNLÜ & Co, 300'den fazla çalışanı ile yerli ve yabancı yatırımcılara, hizmet sunuyor.

Günün Videosu
Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ile ASELSAN arasında imzalanan sözleşme kapsamında yürütülen Sürü İnsansız Deniz Aracı (İDA) Projesi'nde ilk aşama tamamlandı. Proje kapsamında ASELSAN ve alt yüklenicileri tarafından yeni nesil yüksek manevra, denizcilik ve duruş kabiliyetli Albatros-S İDA ve sürü mimarisi geliştirildi.