Yaşam

Yeğenini 4 yaşından beri istismar eden öz amcanın cezası belli oldu!

Kocaeli İzmit'te geçirdiği sinir krizinde amcası tarafından 4 yaşından beri cinsel istismara uğradığını anlatan 16 yaşındaki E.A.'nın tacizci öz amcası Ferdi A.'ya verilen ceza belli oldu. Ferdi A. 22 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Kocaeli İzmit'te iki yıl önce 16 yaşındaki E.A. çeşitli intihar girişimleri sonrası geçirdiği bir sinir krizinde öz amcası tarafından 4 yaşından beri cinsel tacize mağruz kaldığını anlatmıştı. 

4 YAŞINDAN BERİ CİNSEL İSTİSMARA UĞRUYOR

16 yaşındaki E.A.'nın sürekli banyoya girip saatlerce suyun altında kaldığını, akrabaları geldiğinde kendisini odaya kilitlediğini ve sınıfında erkek arkadaşları ile yan yana oturmadığını fark eden annesi, onu psikoloğa götürmesinin ardından E.A., geçirdiği bir sinir krizi sırasında annesine amcası tarafından 4 yaşından beri cinsel istismara uğradığını anlattı.

ANNENİN ŞİKAYETİ ÜZERİNE DAVA AÇILDI

Bunun üzerine anne şikayetçi oldu. Amca Ferdi A., 2019 yılının Temmuz ayında gözaltına alınıp, tutuklandı. Ferdi A. hakkında Kocaeli 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. Davanın bugün görülen karar duruşmasına Ferdi A., tutuklu bulunduğu cezaevinden SEGBİS sistemi ile bağlandı.

BABASI İFTİRA DEDİ, ŞİKAYETÇİ OLMADI

Mahkeme heyetinin söz vermesi üzerine konuşan E.A.’nın babası C.A., F.A’dan şikayetçi olmadığını söyleyerek, kardeşine iftira atıldığını ifade etti.

TACİZCİ AMCA: ADALETE GÜVENİYORUM

Son sözü sorulan Ferdi A., "E.A.'nın iddia ettiği eylemlerden bir tanesini ispatlamasını istiyorum. Ayrıca ben pazarcıyım. Çevremde hiç kimse bu şekilde bir eylemde bulunacağımı tahmin edemez. Bu şekilde tarafıma atılmış bir itham da yoktur. Adalete güveniyorum." dedi.

22 YIL 6 AY HAPİS CEZASI VERİLDİ

Mahkeme heyeti, Ferdi A.'nın mağdur E.A.'ya karşı '12 yaşından küçük çocuğa cinsel istismar' suçunu işlediğinin sabit olduğuna karar vererek, sanığın mağdurun öz amcası olması ve suçun aynı mağdura karşı birden fazla kez işlenmiş olduğunu dikkate alarak 22 yıl 6 ay hapis cezası verilmesine hükmetti.