Gündem

Yazılım dünyası şokta! Antivirüs yazılımcısı John McAfee cezaevinde ölü bulundu

Yazılım dünyasının öncülerinden, popüler antivirüs programı McAfee'nin yaratıcısı ABD'li John McAfee, İspanya’nın Barselona kentindeki bir hapishanede kalıyordu. Mahkemenin ABD'ye iade edilmesine karar vermesinden 2 saat sonra McAfee hücresinde asılı halde bulundu.

Amerikalı Antivirüs yazılımcısı John McAfee, İspanya'da kaldığı cezaevinde ölü bulundu.

Bilişim dünyasının en popüler antivirüs programlarından McAfee'nin programcısı John McAfee, geçtiğimiz sene Ekim’de hakkındaki vergi kaçırma suçlaması ile İspanya’nın Barselona kentinde tutuklanmıştı.

 İspanyol mahkemesinin McAfee'nin ABD'ye iadesine karar vermesinden birkaç saat sonra 75 yaşındaki McAfee Brians 2 Cezaevi’ndeki hücresinde asılı halde bulundu.

Katalonya Adalet Bakanlığı, cezaevi sağlık görevlilerinin tüm müdahalelerine rağmen McAfee’nin hayatını kaybettiğin açıkladı. McAfee'nin intihar ettiği üzerinde duruluyor.

Tartışmalı bir isim olan McAfee, ilk ticari antivirüs yazılımını piyasaya sürerek, multi-milyar dolarlık bir endüstrinin kıvılcımlanmasına yardımcı olarak yazılım dünyasına öncülük etmişti.

 

Günün Videosu
Sosyal medyada, TRT Haber muhabiri Bülent Güler’in Marmaris'te yangınlarla ilgili yaptığı canlı yayının bir kısmı kesilerek "yanan alanları yanmıyormuş gibi" anlattığı öne sürüldü. Ancak TRT Haber, muhabirin yayınının tamamını yayınlayarak yapılan algı operasyonunu çürüttü. Yayında muhabir Güler'in "yüksek kesimlerde alevler hala etkisini sürdürüyor" dediği ve hatta yangınların devam ettiği bilgisinin yayın esnasında altyazı şeklinde ekrana yansıtıldığı görüldü.