Koronavirüs

Yaz döneminde vatandaşı sevindiren açıklama: Aşı olanlar maske takmayabilir!

Bugün toplanacak kabine sonrası koronavirüs kısıtlamalarının gevşemesi beklenirken Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü'den sevindiren bir açıklama geldi. Özlü aşılama sürecinin de etkisiyle maske takma zorunluluğunun esneyip esnemeyeceği hakkında ise "Aşı olanlar açık havada maske takmayabilir" ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, koronavirüs süreciyle ilgili herkesi sevindirecek açıklamalarda bulundu.

EYLÜL'DE NORMALE DÖNÜŞ

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, koronavirüs süreciyle ilgili Ahaber'de önemli açıklamalarda bulundu. Özlü, normale dönüş tarihi, maske zorunluluğu ve 3. doz aşı konularında tek tek değerlendirmelerde bulundu.

"TEMMUZ AYINDA 3.DOZ AŞI OLUNABİLİR"

Prof. Dr. Özlü, Eylül ayında normale dönüşe geçilebileceğini söyledi. Merak edilen 3. doz aşı konusunda da Özlü, "Temmuz ayında hatırlatma aşısı olunabilir" dedi.

 

AŞI OLANLAR MASKE TAKMALI MI?

Özlü, aşılama sürecinin de etkisiyle maske takma zorunluluğunun esneyip esnemeyeceği hakkında ise "Aşı olanlar açık havada maske takmayabilir" ifadelerini kullandı.

Günün Videosu
Son dönemde koronavirüsün en ölümcül varyantı olan delta mutasyonunun hızla arttığı için kısıtlamaların geri geldiği Avustralya'da yayınlanan koronavirüs reklamı büyük tepki çekti. Genç bir kadının oynatıldığı reklamda "Koronavirüs herkesi etkileyebilir. Aşınızı yaptırın." ifadeleri kullanılmasına rağmen reklamdaki kadının yaş grubunun aşı yaptırmalarına izin verilmemesi büyük tepki.