Yaşam |

Yat dünyasını sarsan dolandırıcılık

Ankara polis 2 aylık takipleri sonucu milyon liralık yat vurguncularını ortaya çıkardı. 'Marina' adı verilen operasyonda, şüpheliler Ankara'dan Antalya'ya yerleşerek, lüks yatları pazarladılar. Yüklü miktarda kapora verdiler. Tescillerini aldıktan sonra ortadan kaybolan dolandırıcılar polis tarafından gözaltına alındı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Dolandırıcılık Büro amirliği ekipleri, ihbar üzerine Ankara'dan Antalya'ya yerleşerek, ofis tutup, lüks oto ile yat ticaretine başlayan kişiler için çalışma başlattı.

GÜVEN KAZANDILAR

Şüphelilerin, lüks yatları alıcıymış gibi pazarlığa girip, yüklü miktarda kapora vererek, güven kazandıktan sonra tescillerini de alarak, oto ile yat sahiplerini dolandırdıkları belirlendi.

POLİS 2 AY İZLEDİ 

Polis, parayı ödemeden kaybolan ve verdikleri çekleri de karşılıksız çıkan kişileri adım adım izledi. Şüphelilere yönelik Antalya, Eskişehir ve Ankara'da yapılan 'Marina' adlı operasyonda, 11 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin evlerinde yapılan aramada, 4 silah ele geçirildi. Gözaltına alınan şüphelilerden örgüt lideri yardımcısı Ç.Ç.’nin kız arkadaşı T.D.'nin, örgütün muhasebecisi olduğu belirtildi. Öte yandan polisin 2 aylık teknik takip sırasında planlanan birçok dolandırıcılık eylemini engellediği ve 5 olayın da aydınlatıldı. Şüpheliler, ifadelerinde, Antalya'ya tatile gittiklerini söyledi.