Yaşlı Rus kadın, şehrin ortasındaki balkonuna Ukrayna bayrağı astı!

Rusya'nın Novosibirsk kentindeki toplu konutlardan birinde yaşayan yaşlı bir kadın, her şeyi göze alarak balkonuna Ukrayna bayrağı asmaya karar verdi. Evine gelen Rus polislere kapıyı açmayan ve dediklerine kulak asmayan 60 yaşındaki kadına Rus polisinin tepkisi ise binaya bir operasyon düzenleyerek çatıya bağlı halatlarla binanın kenarından sarkarak Ukrayna bayrağını sökmek oldu.

Rusya’nın Novosibirsk kentinin Akademgorodok bölgesinde yer alan Razezdnaya Caddesi'ndeki bir binada yaşayan 60 yaşındaki bir kadın, 1 hafta önce evinin balkonuna Ukrayna bayrağı astı.

RUS POLİSİ YAŞLI KADINI İNDİRMEYE İKNA EDEMEDİ

Bayrak kısa sürede kentte dikkat çekmeye başlayınca Rus polisi yaşlı kadının evine giderek Ukrayna bayrağının indirilmesini istedi. Yaşlı kadın ise kapıyı Rus polislerine açmazken, Ukrayna bayrağının indirilmesi talebini de kulak asmadı.

OPERASYON DÜZENLENDİ

Yaşlı kadının inadı üzerine bu kez Rus polisi kentin Acil Durumlar Bakanlığı’na bağlı kurtarma ekiplerinden yardım istedi. Bunun üzerine binanın en üstünden yaşlı kadının yaşadığı dairenin balkonuna bir halat sallandırıldı.

Profesyonel ekipler halatlarla balkona kadar ulaşarak Ukrayna bayrağını balkondan söktü.

 

-SuperHaber

Kaynak: İHA

Yaşlı Rus kadın, şehrin ortasındaki balkonuna Ukrayna bayrağı astı! ile ilgili etiketler Ukrayna Rusya Kadın bayrak bayrağı novosibirsk yaşlı