Yaşam |

Yasaktan haberi olmayan boyacıya destek

Gaziantep'de ayakkabı boyacılığı yapan Orhan Özcan'ı boş sokaklarda görenler şaşkınlık yaşamıştı. Aslında o da şaşkındı. Saatler geçmesine rağmen tek bir müşteri yoktu. Yanına görevliler geldiğinde öğrendi sokağa çıkma yasağı olduğunu. Evde televizyonu olmadığı için kısıtlamadan haberdar olmadığını belirten Özcan'a iyi haberi Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin verdi. Şahin, Özcan'a televizyon alınacağını duyurdu.

Cuma akşamı 21.00'dan pazartesi sabah 05.00'a kadar sokağa çıkma yasağı uygulanıyor tüm Türkiye'de.

Gaziantep'te öyle biri vardı ki, her gün olduğu gibi yine sabah kalktı, her zaman sandığını koyduğu yere gidip ayakkabısını boyatacak bir müşteri beklemeye başladı.

Ancak, ne gelen vardı ne de giden. Boş sokakta müşteri beklerken bir anda karşısında zabıtaları bulunca şaşkınlık yaşadı.

Sokağa çıkma yasağını da o zabıtalardan öğrendi. Evinde televizyonu olmadığı için yasaktan haberi olmadığını söyledi. 

Evli ve 4 çocuk babası olduğunu ifade eden 43 yaşındaki ayakkabı boyacısı Orhan Özcan "Ben 11 senedir buradayım, burası havuzdu bekardım boyacıydım halada aynı işi yapıyorum. Bir gelirim yok, maaş almıyorum yalan söylemiyorum çocukta değilim yaşım 43 bu işle evimi geçindiriyorum. Ne yapayım kime gidip de el açayım” dedi.

Ayakkabı boyacısı Özcan, zabıtalar tarafından uyarılarak evine gönderildi.

Orhan Özcan'ın durumunu öğrenen Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin buna ilgisiz kalmadı.

Şahin, evinde televizyon olmadığı için sokağa çıkma yasağından haberi olmayan ayakkabı boyacısı Orhan Özcan'a televizyon temin edeceklerini duyurdu.

Şahin, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"Arkadaşlarımızla konuştum. Konuyla ilgileniyorlar. Orhan Özcan kardeşimiz bundan böyle TV haberlerini izleyebilecek, pandemi kısıtlamalarından haberdar olacak kısmetse..."

 

Sitene Ekle