Popüler Haberler |

Yarın nereler açılacak? 1 Haziran'da hangi mekanlar açılacak?

Yarın nereler açılacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan, “31 Mayıs Dünya Tütüne Hayır Günü” dolayısıyla gençlerle buluşma programında konuştu. Erdoğan konuşmasında, "Eğlence mekanları ile nargile içilen yerler bir süre daha kapalı kalmaya devam edecektir" ifadelerini kullandı. Yarın nereler açılacak? Sorusunun cevabı araştırılmaya başlandı. İşte Yarın nereler açılacak? 1 Haziran'da hangi mekanlar açılacak? Merak edilen detaylar haberimizde...

Yarın nereler açılacak? Erdoğan konuşmasında, "Eğlence mekanları ile nargile içilen yerler bir süre daha kapalı kalmaya devam edecektir" ifadelerini kullandı. Yarın nereler açılacak? Sorusunun cevabı araştırılmaya başlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “31 Mayıs Dünya Tütüne Hayır Günü” dolayısıyla gençlerle buluşma programında konuştu. İşte Yarın nereler açılacak? 1 Haziran'da hangi mekanlar açılacak? Merak edilen detaylar haberimizde...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “31 Mayıs Dünya Tütüne Hayır Günü” dolayısıyla gençlerle buluşma programında konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

Sevgili gençler, kıymetli sporcularımız sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum.

Tütüne ve tütün ürünlerinin zararlarına karşı özellikle gençlerimiz arasında bilinçlenmeyi artıracak bu güzel buluşmanın hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Korona virüs salgınıyla mücadele ettiğimiz bir dönemde sizlerin bu gayretleri daha fazla anlam kazanmıştır. Covid 19 virüsü tıpkı tütün ürünleri gibi en büyük hasarı akciğerlere yapıyor.

Sigara içenler, tütün ürünleri kullananlar Covid 19 hastalığından daha olumsuz etkileniyor.

Dünya genelinde her yıl 7 milyon ülkemizde ise 100 bin kişi tütün kullanıma bağlı hastalıklar nedeniyle hayatını kaybediyor.

Eğlence mekanları ile nargile içilen yerler bir süre daha kapalı kalmaya devam edecektir.

Para kazanma hırsının insani değerlerin hatta insan hayatının önüne geçtiği tuhaf zamanlarda yaşıyoruz."

Vahşi kapitalizmin en çok sirayet ettiği sektörlerin başında tütün endüstrisi vardır"

400 bin insanın hayatına mal olan virüse karşı yürüttüğümüz zorlu mücadelede hata yapma lüksümüz yoktur.

Alkol düzenlemesinden uyuşturucuyla mücadeleye kadar her adımımız engellenmeye çalışıldı.

Türkiye 1970'lerde 'İnşallah bol bol içki ve sigara içilir.' temennisiyle meyhane açan, Gümrük ve Tekel bakanları dahi görmüştür.