Popüler Haberler

Yarın Erzurum'da okullar tatil mi? 14 Şubat Erzurum'da okullar tatil mi?

Yarın Erzurum'da okullar tatil mi? Okullara kar tatili haberleri peş peşe geliyor. Kış aylarının gelmesi ile kar yağışı büyük bir etken haline geldi. Çoğu kişi Erzurum'da yarın okulların tatil edilip edilmeyeceğini merakla araştırmaya başladı. Peki, Yarın Erzurum'da okullar tatil mi? 14 Şubat Erzurum'da okullar tatil mi? Detaylar haberimizde..

Yarın Erzurum'da okullar tatil mi? Kış aylarının gelmesi ile beraber soğuk hava dalgası yurt genelinde etkisini göstermeye başladı. Ülke genelinde kar yağışının etkin olması ile birçok okuldan tatil açıklaması gelmeye devam ediyor. Birçok kişi yarın Erzurum'da okulların tatil olup olmayacağını merak edip araştırmalar yapmaya devam ediyor. Peki, Yarın Erzurum'da okullar tatil mi? 14 Şubat Erzurum'da okullar tatil mi? Detaylar haberimizde...

kar tatili ile ilgili görsel sonucu

YARIN ERZURUM'DA OKULLAR TATİL Mİ?

Yarın için  Erzurum Valiliği'nden okulların tatil olup olmayacağına dair henüz açıklama gelmedi.

ARTVİN

Artvin'de, olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitim öğretime perşembe ve cuma günü ara verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, kent genelinde olumsuz hava koşullarının etkisini sürdürdüğü belirtildi.

Yoğun kar ve olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde yarın ve 14 Şubat Cuma günü ilk ve orta dereceli okullar, Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri ile Halk Eğitim Merkezlerinde eğitim öğretime 2 gün ara verildiği bildirilen açıklamada, engelli ve hamile kamu personelinin de bu tarihlerde izinli sayılacağı kaydedildi.

VAN

Van'da olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitim öğretime perşembe ve cuma günü ara verildi.

 

Valilikten yapılan açıklamada, kent genelinde olumsuz hava koşullarının etkisini sürdürdüğü belirtildi.

 

Bu nedenle yarın ve 14 Şubat Cuma günü il genelinde ilk ve orta dereceli okullar ile halk eğitim, rehberlik araştırma, özel eğitim rehabilitasyon merkezlerinin 2 gün daha tatil edildiği bildirilen açıklamada, engelli ve hamile kamu personelinin de idari izinli olacağı kaydedildi.

BİTLİS

Bitlis'te etkili olan kötü hava koşulları nedeniyle kent merkezi, Tatvan ilçesinde iki, Ahlat, Güroymak, Adilcevaz, Hizan ve Mutki ilçelerinde ise bir gün eğitime ara verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, olumsuz hava şartları ve beklenen yoğun kar nedeniyle Bitlis merkez ve bağlı köylerdeki okullarda 13-14 Şubat'ta eğitime ara verildiği bildirildi.

Açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli personelin idari izinli sayılacağı vurgulandı.

Tatvan Kaymakamlığı da kötü hava koşulları nedeniyle iki gün eğitime ara verildiğini duyurdu.

Ahlat Kaymakamlığından yapılan açıklamada ise ilçedeki yoğun kar ve buzlanma nedeniyle 13 Şubat'ta eğitime ara verildiğini, kamu personeli engelli ve hamilelerin ise idari izinli olacağı belirtildi.