Yaprak Dökümü yıllar sonra final bölümüyle ekranlara geldi!

2006-2010 yılları arasında yayınlandığı Kanal D'de reyting rekorları kıran Yaprak Dökümü'ne ilgi devam ediyor. Yaprak Dökümü'nün final sahnesi Twitter'da gündem oldu.

Reşat Nuri Güntekin’in aynı adlı eserinden günümüze uyarlanan Yaprak Dökümü, Kanal D'de sevenleriyle yeniden buluştu.

Yaprak Dökümü yıllar sonra final bölümüyle ekranlara geldi!

Bugün yayınlanan final bölümünden sonra dizinin sevenleri sosyal medyada yine binlerce yorum yaptı.

Yaprak Dökümü yıllar sonra final bölümüyle ekranlara geldi! - Resim : 2

Yaprak Dökümü yıllar sonra final bölümüyle ekranlara geldi! - Resim : 3

Yaprak Dökümü yıllar sonra final bölümüyle ekranlara geldi! - Resim : 4

YAPRAK DÖKÜMÜ HAKKINDA

aprak Dökümü, Kanal D de yayınlanan Reşat Nuri Güntekin’in Yaprak Dökümü adlı eserinden günümüze uyarlanmış dizidir.

Değerlerine bağlı bir aile!

Reşat Nuri Güntekin’in aynı adlı eserinden günümüze uyarlanan Yaprak Dökümü, değerlerine bağlı bir ailenin sosyal ve ekonomik şartlara direniş öyküsünü ekrana taşıyor.

Bütün hayatını beş çocuğuna iyi fikirler ve temiz ahlak vermeye adayan Ali Rıza Bey, bir haksızlığa göz yumması istenince kaymakamlık görevinden istifa eder. Kızı Necla da İstanbul’da üniversiteyi kazanınca, ailece İstanbul’a yerleşmeye karar verirler.
Aileden kalma eski evin tadilatı, Leyla’nın üniversiteye hazırlık kursu, Necla ve Ayşe’nin okul masrafları derken Ali Rıza Bey’in emekli ikramiyesi erimeye başlar. Ali Rıza Bey yeniden çalışmaya başlar. Yeni işinde de ilkelerinden ödün vermesi istenince yine istifa eder.

Şartlar artık daha zor olduğu için, Hayriye Hanım bu kararını desteklemez ve evde huzursuzluklar başlar. Askerden dönen Şevket bir bankada çalışmaya başlayınca Ali Rıza Bey’in yükü hafifler. Ama Şevket gönlünü evli bir kadına kaptırınca işler değişir. Ferhunde kısa zamanda dizginleri ele alır. Evin bütün düzenini değiştirir.

Ferhunde’nin bitmek tükenmek bilmeyen istekleri, Leyla ve Necla’nın hesapsız harcamaları aileyi zor duruma düşürür. Ali Rıza Bey dirense de karşı koyacak gücü yoktur. Ekonomik gücüyle birlikte otoritesini de kaybetmiştir. Rüzgar sert esmekte, ağacın yaprakları birer birer dökülmektedir.

Yaprak Dökümü yıllar sonra final bölümüyle ekranlara geldi! ile ilgili etiketler Twitter yaprak dokümü final