Ekonomi |

Yapı Kredi, Almanya'da banka alıyor

Yapı Kredi tarafından Kamu Aydınlatma Platformuna (KAP) yapılan açıklamada, Almanya'da 9 milyon euro bedelle banka satın alacakları bildirildi.

Almanya'da bankacılık faaliyetlerine başlayacak olan Yapı Kredi Bankası, bankacılık lisanslarına sahip Bankhaus J. Faisst oHG hisselerinin hepsini almaya karar verdiklerini belirtti. KAP'a açıklama yapan banka, hisselerin tamamı için 9 milyon euro ödeme yapacak.

Banka'dan konu ile ilgili KAP'a yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:

Yönetim Kurulu tarafından; Bankamızın ana stratejileri kapsamında, Almanya'da bankacılık faaliyetinde bulunabilmek amacıyla, bankacılık lisanslarına sahip Bankhaus J. Faisst oHG ("BHF") hisselerinin tamamının işlemin kapanış tarihindeki net aktif değeri değişimine bağlı fiyat düzeltmesine tabi olmak koşuluyla yaklaşık 9 milyon Euro bedelle satın alınmasına; bu satın alım işlemine ilişkin Pay Alım ve Devir Sözleşmesi'nin imzalanmasına; Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu ile diğer tüm resmi başvuruların yapılmasına ve yurt içi ve yurt dışı ilgili düzenleyici otoritelerin onayına tabi olan pay devrinin gerekli yasal izinleri müteakip gerçekleştirilmesine karar verilmiştir.