Popüler Haberler |

Yankı Erel kimdir? Wimbledon şampiyonu oldu!

Yankı Erel, Wimbledon'da gençler kategorisi çift erkekler finalinde şampiyon oldu. Erel'in yaşamı ise herkes tarafından merakla araştırılıyor. Peki Yankı Erel kimdir? Kaç yaşında? Ne iş yapıyor? Detaylar haberimizde...

Yankı Erel kimdir? Wimbledon'da gençler kategorisi çift erkekler finalinde Yankı Erel ve partneri Virtanen, Mejia-Styler ikilisini 2-0 yenerek şampiyon oldu. Peki Yankı Erel kimdir? Kaç yaşında? Ne iş yapıyor? Merak edilen soruların cevapları detayları ile haberimizde...

Sezonun üçüncü grand slam turnuvası Wimbledon'da gençler kategorisinde çiftlerde mücadele eden milli tenisçi Yankı Erel ile Fin partneri Otto Virtanen, şampiyonluğa ulaştı.

İngiltere'nin başkenti Londra'da düzenlenen turnuvanın son gününde gençler kategorisi çift erkeklerde final maçına çıkan Yankı Erel ve partneri Virtanen, Kolombiyalı Nicolas Mejia ile Çek Ondrej Styler ikilisiyle karşılaştı.

Bir saat 26 dakika süren mücadelede Yankı Erel-Otto Virtanen ikilisi, rakiplerini 7-6 ve 6-4'lük setlerle 2-0 yenerek zafere ulaştı.

Böylece Yankı Erel, gençler kategorisinde grand slam şampiyonluğu yaşayan ilk Türk erkek tenisçi oldu.

YANKI EREL KİMDİR?

Yankı Erel (25 Eylül 2000, Tekirdağ), Türk millî tenisçi. 6 yaşında tenise başladı.Küçük yaşlarda TED Spor Kulübü bünyesinde bulundu. 2018'de ITF Gençler Turu'nda Türkiye'yi temsil etti. Şubat 2018'de gençler dünya sıralamasında 18. sıraya yükseldi. 14 Temmuz 2018'de 26. basamakta yer aldı.[4] 15 Temmuz 2018'de 2018 Wimbledon Tenis Turnuvası - Çift Genç Erkekler'de Finlandiyalı raket Otto Virtanen ile birlikte gençlerde çiftler kategorisinde şampiyon oldu.