Yaşam

Yangın felaketleri sonrası Gaziantep Valiliği harekete geçti: Lastik yakana 402 bin TL para cezası!

Türkiye'de günlerdir etkili olan orman yangınları sonrası Gaziantep Valiliği harekete geçti. Gaziantep Valisi Davut Gül sosyal medya hesabından duyurarak, araç lastiği vb. unsurları yakanlara 402 bin 385 lira para cezasının uygulanacağını aktardı.

Türkiye'de peş peşe meydana gelen orman yangınları sonrası daha fazla yangın çıkmaması için yeni kararlar alınmaya devam ediyor.

ARAÇ LASTİĞİ YAKAN YANDI

 Bu kapsamda Gaziantep'te yeni tedbirler alındı. Gaziantep Valisi Davut Gül, resmi sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamayla araç lastiği vb. unsurları yakanlara 402 bin 385 lira para cezasının uygulanacağını ifade etti. Vali Davut Gül, yasakları hatırlatarak araç lastiği vb. yakanlara 2872 sayılı çevre kanuna göre 402 bin 385 TL idari para cezası uygulanacağını açıkladı.

 

402 BİN TL PARA CEZASI UYGULANACAK

 Yasakları uygulama konusunda da daha hassas olacaklarını belirten Vali Gül, “Bildiğiniz gibi hassas bir dönemden geçiyoruz. Yapılması yasak olan fakat uygulamada çok dikkat edilmeyen konuları bu süreçte daha hassas takip etme durumundayız. Bu vesileyle araç lastiği vb. yakanlara 2872 sayılı Çevre Kanununa göre 402 bin 385 TL idari para cezası uygulanacaktır” ifadelerini kullandı.