Magazin

Yangın bölgesindeki görüntülerine tepki yağmıştı! CZN Burak'tan açıklama

CZN Burak ismiyle bilinen sosyal medya fenomeni ve restoran zinciri sahibi ünlü şef Burak Özdemir'in, günlerdir yangınla mücadelenin devam ettiği Antalya'da çektiği görüntüler bazı sosyal medya kullanıcılarının tepkisini çekti. "Görevlileri yavaşlattığı" ve "yangın söndürme çalışmalarını şova çevirdiği" şeklinde yorumlar alan CZN Burak eleştiriler karşısında sessizliğini bozdu.

Türkiye'de 28 Temmuz tarihinden bu yana birçok noktada etkili olan orman yangınlarıyla mücadele havadan ve karadan ekipler ve vatandaşların da desteğiyle sürüyor. Yangın bölgelerine giden birçok ünlü isim de söndürme çalışmalarına destek veriyor. Alevlerin sekiz gündür kontrol altına alınamadığı Antalya'ya giden isimlerden biri de 'CZN Burak' olarak tanınan ünlü işletmeci Burak Özdemir oldu.


YANGIN TÜPÜYLE SÖNDÜRMEYE ÇALIŞTI

Burak Özdemir'in, sosyal medyada gündem olan videolarda; üzerinde beyaz gömlek ve beyaz ayakkabıyla, elinde ev tipi yangın tüpüyle her tarafı çevreleyen yangına müdahale ettiği görüldü.

Metrelerce yükselen alevlere yaklaştıktan sonra fenalaşan ve ambulansa götürülerek müşaade altına alınan CZN Burak, bu anları sosyal medyada paylaştı.Bazı sosyal medya kullanıcıları, görevlileri yavaşlattığını düşündükleri Özdemir hakkında "yangını söndürme çalışmalarını şova çevirdiği" şeklinde yorumlarda bulundu.


"İFTİRA ATIYORLAR"

Gelen tepkilerin ardından açıklama yapan ünlü şef, Instagram hesabının hikaye bölümünden yayınladığı videolarda şu ifadeleri kullandı:


"Bazı insanların içinde maalesef kötülük bitmiyor. Antalya'ya yardım için gittiğimizde, oraya vardığımız zaman bir yangın gördük. Kendi çabamızla yardım etmeye çalıştık... Zaten sonradan itfaiyeciler dahil oldu ve sol tarafı söndürdük. Sadece elimizden geleni yaptık. Hiçbir zaman için kimseden bir beklentim olmadı, olamaz da... Bazı kötü niyetli insanlar kötü niyetleriyle iftira atmaya devam ediyorlar. Kim ne derse desin her zaman elimden geleni yapmaya devam edeceğim. Beni destekleyenler iyi ki varsınız."