Yanan aracı söndüren itfaiyeciler bagajda iki adet ceset buldu!

Meksika’da 2 kadın organize suç grubu tarafından bir aracın bagajında yakılarak öldürülürken, kartel mensubu olduğu iddia eden zanlılar güvenlik güçleri tarafından aranıyor.

Meksika’nın Guanajuato eyaletine bağlı Celaya şehri kan donduran kadın cinayetiyle sarsıldı.

Kartel mensubu olduğu iddia edilen bir grup silahlı saldırgan, 2 kadını siyah bir aracın bagajına kilitledi. Saldırganlar daha sonra benzin dökerek aracı ateşe verdi. Çevredeki kişiler yanan aracı fark ederek durumu acil yardım ekiplerine bildirdi.

Yanan aracı söndüren itfaiyeciler bagajda iki adet ceset buldu!

BAGAJI AÇAN İTFAİYE YANMIŞ İKİ BEDENLE KARŞILAŞTI

Olay yerine gelen itfaiye ekipleri araçtaki yangını söndürdü ve bagajı açtıklarında kısmen kömürleşmiş 2 kadının cansız bedenine ulaştı.

Aracı ateşe verdikten sonra kaçan silahlı kişiler tarafından olay yerine tehdit içerikli bir de not bırakıldı. Suçluların yazdıkları notta Jalisco Yeni Jenerasyon Karteli’nin adını kullandığı görüldü.

ZANLILAR HENÜZ YAKALANAMADI

Guanajuato eyaleti başsavcılığı olayla ilgili soruşturma başlatıldığını bildirdi. Ulusal Muhafızlar olaydan hemen sonra şehirde zanlıları aramaya başladı ancak zanlılar henüz yakalanamadı.

Guanajuato Eyaleti Valisi Diego Sinhue Rodriguez olayın ardından yaptığı açıklamada, bölgede son günlerde şiddetin arttığını vurgularken, güvenlik için helikopter uçuşlarının ve polis devriyelerinin artırıldığını belirtti.

Yanan aracı söndüren itfaiyeciler bagajda iki adet ceset buldu! ile ilgili etiketler meksika kartel ceset araba otomobil