Yanal'dan Trabzonspor'un açıklamalarına cevap!

Trabzonspor'un eski teknik direktörü Ersun Yanal, bordo-mavili kulübün kendisi hakkında yaptığı açıklamaların ardından bir cevap metni yayınladı.

Trabzonspor ile aldığı tazminat konusunda sorun yaşayan ve yargı sonucunda 10 milyon 569 bin 597 TL alan Teknik Direktör Ersun Yanal, bordo mavili kulübün açıklamalarına sosyal medyadan cevap verdi.

Ersun Yanal kendisine ait sosyal medya hesabından yazılı açıklama yaptı.

Yanal'ın açıklaması şöyle:

"İşim dışındaki kodnularda açıklama yapmamak prensibimdir. 28 yıllık kariyedrimde hiç Uyuşmazlık Çözüm Kurulu (UÇK)'na başvurmadım, hatta hakedişlerimden bile fedakarlık ettim. Trabzonspor ile yaşanan bu sürecin çözümlenebilmesi için de tüm çabamı ve iyi niyetimi sergiledim. Ancak aynı tavrı göremedim.

"GÖREVİMİ YERİNE GETİRDİM"

Trabzon futbolun tüm hızı, değişkenliği ve stratejilerinin hayata yansıdığı bir iklimdir. Çalıştığım her kulüp gibi Trabzonspor'da bulunduğum her üç sezonda da ekibimle birlikte tüm coşkum, geliştirme isteiğim ve güzel futbol oynatma arzımla, tam konsantre şekilde görevimi yerine getirdim.

"LİGE DAMGA VURDUĞUMUZ AŞİKARDIR"

Tüm kamuoyunun kariyerim boyunca izlediği ve bildiği isimleri sayarak sizleri yormak istemesem de, Trabzonspor özelinde bir özet yapma gerekliliği hissediyorum; Trabzonspor'a geldiğim ilk sezonda Onur Kıvrak, selçuk İnan, Egemen Korkmaz, Ceyhun Gülselam, Cale, Colman, Gökhan Ünal, Alanzinho, Burak Yılmaz gibi birbirinden değerli oyuncuları kulübe kazandırıp adından söz ettiren bir futbol oynayarak lige damga vurduğumuz aşikardır. Bu kaliteli kadro, güzel bir oyun ortaya koyarak bir sonraki sezonda da etkinliğini göstermiştir.

"KARİYERİMDE PEK ÇOK OYUNCU YETİŞTİRDİM"

Bundan sonraki dönemde Trabzonspor'da tekrar yer aldığımızda transfer ettiğimiz Okay Yokuşlu, İspanya Celta Vigo takımına satılarak 6 milyon euroluk büyük bir bedel kazandırdı. Şu anda kamuoyunda transfer edilmeleri halinde Trabzonspor'a katkıları hesaplanan Abdülkadir Ömür ve Yusuf Yazıcı'yı geliştirmekten de kariyerimdeki pek çok oyuncu gibi gurur duyuyorum. Her ne kadar birtakım Trabzon basın mensubu, "Bu oyuncular zaten biliniyordu, oynarlardı" gibi söylemlerle, emeğimizi gölgelemeye çalışıyor olsa da hatırlatmak isterim ki, oynaması beklenerek transfer edilen, derinliği olan birçok oyuncunun bulunduğu kadroda; Yusuf ve Abdülkadir gibi gencecik oyuncuları böyle büyük camialarda oynatmak cesaret ve sorumluluk ister.

"YARGININ VERDİĞİ KARARI TARTIŞMAYI ANLAMSIZ BULUYORUM"

Hukukun üstünlüğünü vurguladığımız bu günlerde, sözleşmemizde yer alan "hak edişimizi" vermeyen kulüp için yargının vermiş olduğu kararı tartışmayı yersiz ve anlamsız buluyorum. Ayrıca söz konusu süreç 1,5 yıl önceki alacaklarıma ilişkin olup, kamuoyunda yaratılmaya çalışılan tazminat algısını da üzülerek izlemekteyim.

"UMARIM TRABZONSPOR ÖZLEDİĞİ SONUÇLARA ULAŞIR"

Tarafıma ve ekibime karşı yürütülen karalama kampanyasının da saygı çerçevesinin dışına taştığını görmekteyim. Bir takımda istenen neticeleri alabilmek için, işinde uzman, geniş bir ekip paylaşımmı arasında oluşan ahenk önemlidir. Trabzonspor'da uzun yıllardır bu ahengin bir türlü istenilen seviyeye ulaşamadığını hüzünle izlemekteyim. Umuram en kısa sürede Trabzonspor camiası da oyuncu, teknik ekip, yönetim, medya ve taraftarlarıyla yakalayacağı ahenk ile özlediği sonuçlara ulaşır ve hedefledikleri başarıları ar arda tekrarlar. Kamuoyuna saygılarımı sunarım."

Yanal'dan Trabzonspor'un açıklamalarına cevap!

Yanal'dan Trabzonspor'un açıklamalarına cevap! ile ilgili etiketler Ersun Yanal Trabzonspor