Gündem |

Yakalanan suikastçılar FETÖ'nün 'paşa'sını işaret etti: İnimize girecektiniz, ininize girdik!

Marmaris’te yakalandıktan sonra sorgulanmak üzere Muğla İl Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü’ne getirilen darbeci askerlerden Astsubay İlyas Yaşar ve Astsubay Gökhan Güçlü, çıkarıldıkları adli makamlarca tutuklandı. Gözaltında bulunan diğer beş darbeci askerin sorgusunun devam ettiği ve Cumhuriyet Savcısının talimatı doğrultusunda bu askerlerin de 2 veya 3’erli gruplar halinde adliyeye sevk edilecekleri öğrenildi.

Çiğli imamı olarak bilinen Paşa lakaplı Zekeriya Kuzu’nun Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kaldığı otele girdiğinde polislere kelepçe takıp, "Hani siz bizim inimize girecektiniz, şimdi biz sizin ininize girdik. O nerede nereye sakladınız" dediği ortaya çıktı.

'İNİMİZE GİRECEKTİNİZ, İNİNİZE GİRDİK'

İHA'nın haberine göre Muğla’da hakim karşısına çıkan Astsubay İlyas Yaşar, darbe girişiminin kritik ismi olan 'Paşa' lakaplı Astsubay Zekeriya Kuzu'yu suçladı.

Yaşar şöyle ifade verdi: “Biz otele girdiğimizde içeride polisler vardı. MAK timi olduğumuz için arkadaydık. Önümüzde polisler yere yatırılarak kelepçelendi. O an bu çok garibime gitti. Daha sonra Astsubay Zekeriya Kuzu yerde yatan polislere "Onu nereye sakladınız hani bizim inimize girecektiniz. Bak biz sizin ininize girdik deyince biz bu operasyonun Cumhurbaşkanına yönelik olduğunu o zaman anladım"

Suikasta giden asker, FETÖ'nün 'Paşa'sını suçladı

GÖNÜLLÜ OLDUK

Astsubay Gökhan Güçlü, “Helikoptere binmeden önce Binbaşı Taner Berber önemli bir terör operasyonu yapılacağını ve örgütün ele başlarından birisini alınacağını söyledi. 2 yıldır biz eğitim alıyoruz. Bugüne kadar hiçbir operasyona katılmadık. Hep böyle bir anı bekliyorduk. Hiç düşünmeden operasyona katılmak için gönüllü olduk. Helikopterle havalandığımızda Taner binbaşı bizlere orada yönetime el koyduğunu ancak operasyonun değişmediğini söyledi. Biz bu operasyonun Cumhurbaşkanına karşı yapıldığını bilmiyorduk. Otele girdiğimizde anladık” dedi.

26 YAŞINDA DARBECİ OLDUK

Tutuklanan Astsubay Gökhan Güçlü adliye çıkışında gazetecilere "26 yaşında darbeci olduk" dedi.