Dünya |

Yahudi saldırgan, kilisedeki pazar ayini sırasında rahibi bıçakladı!

Fransa’nın Nice kentinde kilisede rahip, yönettiği pazar ayini sırasında bıçaklı saldırıya uğradı. Saldırganın Yahudi olduğu ve Macron'u da öldürmek istediğini söylediği aktarıdı. Olayda rahip ve saldırgana müdahale eden kilise görevlisi kadın yaralandı.

Fransa'nın Akdeniz sahillerinin en güzel ve turistik şehirlerinden biri olan Nice kentinde bulunan Saint-Pierre-d’Arne Kilisesi'nde yerel saatle 10.00’da yapılan Pazar ayini sırasında bir rahip, Yahudi olduğu öğrenilen bir şahıs tarafından bıçaklı saldırıya uğradı.

Hayati tehlikesi bulunmayan rahibin hastaneye kaldırıldığı ve saldırıya müdahale eden kilise görevlisi bir kadının yaralandığı belirtildi.

KİLİSE GÖREVLİSİNİN CESARETİ RAHİBİN HAYATINI KURTARDI

Alpes Maritimes Milletvekili Eric Ciotti, saldırı sonrasında yaptığı açıklamada, “Saldırgan, Rahip Christophe'u bıçaklamaya devam ederken müdahale eden kilise görevlisi Marie-Claude olağanüstü cesarette bulundu" dedi.

İçişleri Bakanı Gerard Darmanin ise Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Nice'de bu sabah bir kiliseye saldırı düzenlendi. Rahip yaralandı. Hayati bir durum söz konusu değil. Din adamlarıyla dayanışmamı paylaşıyorum ve saldırganı hızla tutuklayan polise teşekkür ediyorum. Vali olay yerinde" ifadelerini kullandı.

YAHUDİ SALDIRGAN; MACRON'U DA ÖLDÜRMEK İSTİYOR

Psikolojik rahatsızlığı bulunduğu ifade edilen saldırgan, polis tarafından yakalandı. Saldırganın Nice'de yaşayan 31 yaşında bir Fransız olduğu ve sabıkası bulunmadığı öğrenildi. Bir polis kaynağı Fransız basınına verdiği demeçte, "Saldırgan, polise Yahudi inancına sahip olduğunu, seçim gününde Macron'u öldürmek istediğini ve sonunda bir kiliseye yöneldiğini söyledi" dedi.