Popüler |

Yağmur Sönmez olayı nedir? Murat Bakırköylü kimdir, neden intihar etti?

İstanbul’un Bakırköy ilçesinde bir AVM’nin otoparkında eski kız arkadaşı Yağmur Sönmez’i öldürdükten sonra aynı tüfekle intihar eden Murat Bakırköylü olayı gündemde ilk sırada yer aldı. Peki, Yağmur Sönmez olayı nedir?

Bakırköy’de bir AVM’nin otoparkında gerçekleşen olayda eski kız arkadaşı Yeditepe Eczacılık Fakültesi 3. sınıf öğrencisi 21 yaşındaki Yağmur Sönmez’i öldüren Murat Bayırköylü'nün annesinin hakim babasının ise başsavcı vekili olan hukuk fakültesi öğrencisi olduğu ortaya çıktı.

18 Mart tarihi akşamında Bakırköy’de bulunan bir alışveriş merkezinin otoparkında yaşanan olayda hukuk fakültesi öğrencisi olan Murat Bayırköylü, otoparkta tartıştığı eski sevgilisi Yağmur Sönmez'e ateş ettikten sonra yine aynı tüfekle intihar etti.

Olayın hemen ardından Yağmur Sönmez ile Murat Bayırköylü hayatlarını kaybederken soruşturmanın başlatıldığı kaydedildi. Hukuk fakültesi öğrencisi olduğu öğrenilen Murat Bayırköylü'nün annesinin hakim İsmihan Boza, babasının ise Bakırköy Başsavcı Vekili Muhittin Bayırköylü olduğu belirtildi.

Murat Bayırköylü'nün olayı gerçekleştirmeden hemen önce bıraktığı mektubunda, "Önce kendimi öldürücektim. Sonra Yağmuru da öldürme kararı verdim" yazdığı tespit edildi. Bir süre önce boşanan çiftin tek çocuğu olduğu belirtilen Murat Bayırköylü'nün İzmir'de toprağa verileceği kaydedildi.

Yağmur Sönmez'in yakınları ise cenazeyi almak için Adlı Tıp Kurumu'na gelerek işlemlere başladı.