Yaşam

Yağmur, şehri göle çevirdi! 3 ilçede 60 saat su kesintisi...

Şiddetli sağanak yağış ve lodos, İzmir'in birçok ilçesini göle çevirdi. Buca, Karabağlar ve Gaziemir'e ise patlayan borular nedeniyle 60 saat su verilmeyecek.

İzmir'de saat 03.00 sıralarında başlayan etkili yağmurda, birçok yeri su bastı. Yağmur suyu taşıma kanallarının tıkalı olması nedeniyle Karşıyaka ilçesinin Mavişehir Mahallesi'nde, lodosla birlikte denize yakın sitelerdeki apartmanların otoparkları, bahçeleri sular altında kaldı.

SABAH SEL SÜRPRİZİ

Araçlar yarıya kadar suya battı. Sabah iş yerlerine gitmek için kalkanlar, evlerinden çıkamadı. İtfaiye ve belediyeye ait araçlar, suları tahliye etmeye başladı. Araçların bir kısmı, çekiciler tarafından çekildi. Cadde ve sokaklar da yağmur sularıyla doldu. Meteoroloji'den alınan bilgiye göre, İzmir'de yağmurun gün boyu etkili olması bekleniyor.

 

60 SAATLİK SU KESİNTİSİ

İzmir'in Buca, Karabağlar ve Gaziemir ilçelerinde, 60 saatlik su kesintisi olacağı belirtildi. İzmir Büyükşehir Belediyesi, sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada, Menderes ilçesinin Küner köyü yakınlarında 2 bin 200 mm'lik hatta dün saat 19.00 sıralarında meydana gelen arıza nedeniyle İZSU ekiplerinin patlayan ana borunun onarılmasına yönelik çalışma başlattığını bildirdi. Kentte kullanılan içme suyunun önemli bir bölümünü karşılayan hatta arızanın giderilmesi için çalışmalar sürerken Buca, Karabağlar ve Gaziemir ilçelerinde 60 saatlik su kesintisi yaşanacağı açıklandı.

 

Günün Videosu
Türkiye'de 7 gündür pek çok ilde peş peşe çıkan orman yangınlarını söndürme çalışmaları devam ederken Datça'nın Aktur bölgesindeki ormanlık alanda sıkıştırılmış baruttan yapılmış onlarca patlamamış torpil bulundu.