Teknoloji |

Xiaomi MIUI 13 güncellemesi almayacak modeller belli oldu!

Xiaomi telefon modellerine sahip vatandaşlara kötü haber geldi. Xiaomi Aralık ayında duyurduğu MIUI 13 güncellemesini yeni cihazlara dağıtmaya başlıyor. Xiaomi 12 serisi ile çıkacak olan MUIU 13 güncellemesi bazı modellerde çalışmayacak. Peki hangi model Xiaomi MIUI 13 almayacak?

Yakın zamanda Xiaomi MIUI 13 güncellemesi ile ortaya çıkacak. Kullanıcılarla paylaşılması beklenen yeni ara yüzün yeni Xiaomi 12 serisi ile çıkacak. Ancak bu güncellemeyle birlikte bazı modellerde bu yeni güncelleme çalışmayacak. Peki Xiaomi MIUI 13 güncellemeri hangi modellerde çalışmayacak?

Xiaomi MIUI 13 Güncellemesi Almayacak Modeller

Teknoloji dünyasının ve Xiaomi sahiplerinin bildiği gibi Xiaomi 2 yıl boyunca yazılım ve güncelleme desteği sunuyor. Hatta bazı amiral gemisi modellerde bu destek 3 yıla kadar çıkıyor. Yalnız orta ve giriş segmentindeki birçok modelde yazılım desteği kesiliyor.

Xiaomi telefon sahiplerine kötü haber geldi. MIUI 13 güncellemesi verilmeyecek olan telefonların listesi belli oldu. Xiaomi'nin hangi telefonları MIUI 13 güncellemesi alamayacak? - Resim: 4

İşte MIUI 13 almayacak o modeller

Xiaomi Mi Mix 2S, Xiaomi Mi Mix 3 5G, Xiaomi Mi 9, Xiaomi Mi 9 SE, Xiaomi Mi 9 Lite, Xiaomi Mi 9T, Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Mi 8, Redmi Not 8, Redmi Not 8T, Redmi Not 8 Pro, Redmi 8, Redmi Not 7, Redmi Not 6, Redmi 7

Ancak diğer yandan Xiaomi tıpku Samsung'un yaptığı gibi güncelleme desteği vermediği telefon modellerinde birtakım güvenlik yamaları ve ek paketlerle bu akıllı telefonları işlevsel ve aktif tutmak isteyebilir.