Teknoloji

WhatsApp'a 10 yeni özellik daha!

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp'a 10 farklı bildirim seçeneği geliyor. Bu özellikle kullanıcıların mesajlaşma alışkanlığı önemli ölçüde değişecek.

WhatsApp kullanıcıları çoğu zaman telefonlarının ekranındaki bildirim panelinde okunmamış bir yığın WhatsApp mesajlarıyla karşı karşıya kalıyorlar. Kullanıcıların bir hayli canını sıkan ve işlerini zorlaştıran birikmiş mesaj sorunu artık WhatsApp'a gelecek yeni özellikle son bulacak.

Tam da bu noktada AndroidPolice, WhatsApp'ın yeni sürümünün beta versiyonunu incelemeye aldı. AndroidPolice'in incelemeleri doğrultusunda, WhatsApp'ın 10 farklı bildirim seçeneği özelliğini kullanıcılarıyla buluşturacağını ortaya koydu.

WHATSAPP 10 FARKLI BİLDİRİM SEÇENEĞİ NEDİR?

WhatsApp 10 farklı bildirim seçeneği; WhatsApp kullanıcıları, WhatsApp listesinde yer alan kişileri farklı kategorilere alma olanağı elde edebilecek.

Bu sayede, kullanıcıların istedikleri mesajları ön plana alırken, istemediklerini de arka plana itebilme imkanı doğacak.

Örnek verecek olursak; WhatsApp kişi listenizdeki bir numarayı öncelikler listesine eklediğiniz takdirde, o kişiden gelen WhatsApp mesajları ana ekranınızda sesli bildirim olarak gözükebilecek.

Fakat yine WhatsApp kişi listenizdeki herhangi bir numaraya öncelik vermeyip geriye attığınız takdirde de, o kişiden gelen mesajlar ana ekranınızda gözükmeyecek.